Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

ادامه حملات هوایی نیروهای ائتلاف به رهبری عربستان در یمن

ادامه حملات هوایی نیروهای ائتلاف به رهبری عربستان در یمن
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

حملات هوایی نیروهای ائتلاف به رهبری عربستان سعودی به صنعا همچنان ادامه دارد. همزمان مذاکرات صلح میان طرفین درگیر در بحران یمن، صبح روز سه شنبه در ژنو

آگهی

حملات هوایی نیروهای ائتلاف به رهبری عربستان سعودی به صنعا همچنان ادامه دارد. همزمان مذاکرات صلح میان طرفین درگیر در بحران یمن، صبح روز سه شنبه در ژنو آغاز شده است.

در اثر حملات روز دوشنبه، قسمت هایی از بخش قدیمی پایتخت یمن تخریب شد. یکی از ساکنان صنعا می گوید: «اگر آنها در جستجوی موشک های اسکاد هستند باید به بخش های نظامی حمله کنند نه به بخش قدیمی صنعا که نماینده تاریخ یمن است.»

حملات ائتلاف به رهبری عربستان سعودی از بیست و ششم ماه مارس شروع شده و افزایش تعداد آسیب دیدگان، بیمارستانهای شهر را با مشکلات بسیاری از جمله کمبود دارو و تجهیزات پزشکی مواجه کرده است.

دکتر ناصر عمید القاداسی، مدیر یک بیمارستان می گوید: «ما به داروهای معمولی از جمله داروهایی برای شرایط اضطراری نیاز داریم. همانطور که می دانید این دومین بیمارستان بزرگ شهر است و ما واقعا در مضیقه هستیم.»

در تظاهرات روز یک شنبه در صنعا، حامیان شبه نظامیان شیعه حوثی، شعارهای «مرگ به آمریکا» و «مرگ بر اسرائیل» سر دادند، شعارهایی که در راهپیمایی های رسمی در ایران رواج دارد. با این حال شبه نظامیان حوثی دریافت اسلحه و کمک مالی از ایران را انکار می کنند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

مذاکرات صلح یمن در ژنو آغاز شد

رهبر القاعده در شبه جزیره عربستان کشته شد

عملیات جستجوی ملوان گمشده کشتی یونانی در دریای سرخ؛ ارتش آمریکا به سایت‌های راداری حوثی‌ها حمله کرد