لیتوانی برای استقرار سلاحهای سنگین آمریکا آماده می شود

لیتوانی برای استقرار سلاحهای سنگین آمریکا آماده می شود
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

دولت لیتوانی روز یکشنبه اعلام کرد که خود را برای میزبانی از تجهیزات جنگیِ سنگینی که از سوی ایالات متحده می رسد، آماده می کند. این در حالی است که

آگهی

دولت لیتوانی روز یکشنبه اعلام کرد که خود را برای میزبانی از تجهیزات جنگیِ سنگینی که از سوی ایالات متحده می رسد، آماده می کند. این در حالی است که گفتگوها درباره محل استقرار دائمی این سلاحها همچنان جریان دارد.

وزیر دفاع لیتوانی اعلام کرد که این کشور همه تلاش خود را برای تهیه زیرساختهایی که سلاحهای سنگین ایالات متحده بتوانند بر آنها مستقر شوند، به کار خواهد گرفت.

نخست وزیر لیتوانی گفت: «منطقه ما در معرض بیشترین خطر قرار دارد، بنابراین فکر می کنم اگر توجه ناتو و مدیرانِ ارشد آن، تنها کلامی نبوده و شامل برنامه ریزی و عمل در آینده نزدیک هم باشد، روی هم رفته برای امنیت کشور و مردم ما بسیار مثبت است.»

ایالات متحده آمریکا، صدها تن از سربازانش را پیش از این به همراه تجهیزات نظامی سنگین در لیتوانی مستقر کرده است، این نیروها امسال، در برخی از تمرینات نظامی ناتو در لیتوانی مورد استفاده قرار گرفته اند.

روسیه که هواپیماهای نظامی اش چندی پیش مانوری در مرزهای اوکراین داشتند، روز دوشنبه در واکنش به این اقدام گفت که تدابیر امنیتی خود را در شبه جزیره کریمه افزایش خواهد داد زیرا کشورهای عضو پیمان آتلانتیک شمالی، ناتو، فعالیت خود را در نزدیکی مرزهای این کشور بیشتر کرده اند.

یک مقام رسمی ایالات متحده که خواست نامش فاش نشود، به خبرنگاران گفت که گرچه هنوز تصمیم نهایی در این باره گرفته نشده، اما پنتاگون آمده است تانک، نفربر و سلاحهای سنگینش را به همراه پنج هزار نفر نیرو به این منطقه اعزام کند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تنها راهی که دشمنان ناپلئون می‌توانستند او را شکست دهند چه بود؟

از «انتقام سخت» تا «صبر راهبردی»؛ آیا ایران توان حمله تلافی‌جویانه به اسرائیل را دارد؟

تیراندازی یک نوجوان در مدرسه‌ای در فنلاند یک کشته و دو زخمی برجای گذاشت