رییس جمهوری سودان، اجازه خروج از آفریقای جنوبی را نیافت

رییس جمهوری سودان، اجازه خروج از آفریقای جنوبی را نیافت
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

عمرالبشیر رییس جمهوری سودان که در کشور آفریقای جنوبی حضور دارد، فعلا نمی تواند این کشور را ترک کند. روز شنبه دادگاهی در آفریقای جنوبی اعلام کرد که

آگهی

عمرالبشیر رییس جمهوری سودان که در کشور آفریقای جنوبی حضور دارد، فعلا نمی تواند این کشور را ترک کند. روز شنبه دادگاهی در آفریقای جنوبی اعلام کرد که آقای عمرالبشیر که پیش تر به اتهام «جنایت جنگی و جنایت علیه بشریت» دو حکم بازداشت برایش صادر شده، اکنون به درخواست «دادگاه بین المللی کیفری» و فرمانبرداری دولت آفریقای جنوبی از این دادگاه، باید در این کشور بماند تا به پرونده اش رسیدگی شود.

رییس جمهوری سودان برای شرکت در نشست اتحادیه آفریقا در کشور آفریقای جنوبی حضور یافته بود. او به سبب احکامی که پیش تر در مورد وی صادر شده بود، از سفر به بسیاری از کشورها خودداری می کرد.

عمرالبشیر در پایان دهه هشتاد میلادی و با سرنگون کردن دولت، ریاست «شورای رهبری انقلاب ملی» را در اختیار گرفت و از آن هنگام زمامدار سودان شد. او ماه آوریل گذشته با کسب رأی اکثریت ۹۴درصدی، به ریاست جمهوری سودان رسیده است.

از سال۲۰۰۳ درگیریهای گسترده ای در منطقه دارفور سودان درگرفته که تاکنون منجر به کشته شدن بیش از سیصدهزار شهروند این کشور شده است. سازمانهای بین المللی، گروههای شبه نظامی عرب تبار را عامل اصلی کشتار غیرنظامیان در دارفور می دانند و دولت سودان به ریاست عمرالبشیر را به حمایت و تجهیز این گروهها متهم می کنند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

آغاز محاکمه دیپلمات اتحادیه اروپا؛ سوئد: هیچ مبنایی ندارد؛ ایران: به اسرائیل اطلاعات می‌داد

دادگاه دو سوئدی مالک یک شرکت نفتی به اتهام همکاری با عمرالبشیر و شبه‌نظامیان سودان آغاز شد

تصاویری از حضور زائران در مکه برای برگزاری مراسم حج