خیز بلند چپ های رادیکال در اسپانیا

خیز بلند چپ های رادیکال در اسپانیا
نگارش از مسعود سالاری
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

با پیروزی حزب پودموس یا «ما می توانیم» در انتخابات محلی اسپانیا و انتخاب مانوئلا کارمنا به عنوان شهردار مادرید، احزاب چپ برای انتخابات پارلمانی که در

با پیروزی حزب پودموس یا «ما می توانیم» در انتخابات محلی اسپانیا و انتخاب مانوئلا کارمنا به عنوان شهردار مادرید، احزاب چپ برای انتخابات پارلمانی که در ماه نوامبر برگزار می شود خیز بلندی برداشته اند.

آگهی

حزب محافظه کار حاکم اسپانیا که «حزب مردم» نام دارد از رأی دهندگان این کشور خواسته است تا در انتخابات آتی سد راه احزاب رادیکال چپ بشوند.

پابلو ایگلسیاس توریون، رهبر حزب پودموس اسپانیا گفت: «امروز در نهادهای مدنی هوای تازه ای دمیده شد و احتمالا این آغاز تغییر در کشور ما خواهد بود. اکنون ما حس می کنیم قوی تریم و توان بیشتری برای پیروزی بر حزب مردم در انتخابات پارلمانی ماه نوامبر داریم.»

در انتخابات اخیر شهرداری ها در شهر بارسلون نیز آدا کولائو که نماینده احزاب چپ موسوم به «خشمگینان» بود، به پیروزی رسیده است. خانم کولائو نخستین زنی است که به مقام شهرداری بارسلون می رسد.

حزب پودموس از دل یک جنبش اعتراضی به همین نام به وجود آمد که از چهار سال پیش دست به اعتراض علیه سیاست های ریاضتی دولت راستگرا زده بود.

جابجایی مدیریت در شهرهای بزرگ اسپانیا تغییری کم سابقه در ساختار سیاسی این کشور محسوب می شود.

آقای ایگلسیاس رهبر حزب پودموس اسپانیا، در زمان ریاست عزت الله ضرغامی بر صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران، مجری تلویزیون اسپانیایی زبان این کشور موسوم به «هیسپان تی وی» بود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

دادگاه بوسه زورکی؛ روبیالس حتی حق ندارد از ۲۰۰ متری هرموسو هم بگذرد

هزاران تن از ساکنان کاتالونیا با راهپیمایی در بارسلون بار دیگر خواستار استقلال شدند

جذب نیرو برای اوکراین توسط شرکت «جی‌.او‌.ای تاکتیکال» چه تفاوتی با فعالیت واگنر برای روسیه دارد؟