Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

هله تورنینگ اشمیت، نخست وزیر دانمارک از زبان تصویر

هله تورنینگ اشمیت، نخست وزیر دانمارک از زبان تصویر
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

نخست وزیر دانمارک بتنهایی تصمیم گرفته انتخابات براه بیاندازد هله تورنینگ اشمیت، نخست وزیر دانمارک روز بیست و هفتم ماه مه اعلام کرد که انتخابات عمومی

نخست وزیر دانمارک بتنهایی تصمیم گرفته انتخابات براه بیاندازد

آگهی

هله تورنینگ اشمیت، نخست وزیر دانمارک روز بیست و هفتم ماه مه اعلام کرد که انتخابات عمومی روز هجدهم ماه ژوئن برگزار می شود.

خانم تورنینگ رهبر حزب سوسیال دموکرات دانمارک فکر می کند که دولت وی دانمارک را از بحران مالی سالهای ۲۰۰۸ و ۲۰۰۹ بیرون آورده و اکنون پس از هجده ماه رشد اقتصادی، زمان تصمیم گیری مردم فرا رسیده است.

هله تورنینگ اشمیت پس از جدا شدن حزب سوسیالیست مردم از ائتلاف حاکم که بدنبال فروش نوزده درصد بزرگترین کارخانه تولید انرژی به بانک آمریکایی گلدمن ساکس صورت گرفت، رهبری دانمارک را با ائتلاف چپ میانه به عهده دارد و اکنون سیاست اقتصادی کشور، تحت تأثیر حزب رادیکال ونسترا بر ائتلاف میانه، کمتر “چپ” است.

وی با قول کاهش ریاضت اقتصادی، رشد بیشتر و برنامه های رفاه اجتماعی به میدان آمده است و مخالفان او وعده به مالیات کمتر و کاهش مهاجرت می دهند.

اولین نخست وزیر زن دانمارک

پیروزی هله تورنینگ اشمیت در انتخابات سال ۲۰۱۱ پس از ده سال، چپ را از موقعیت اپوزیسیون به حکومت بازگرداند.

دانمارک از نظر برابری جنسیتی در زمینه کار، با میزان اشتغال ۷۲.۴ درصدی زنان و ۷۶.۵ درصدی مردان، در اتحادیه اروپا موفق ترین است.
۳۸.۳ درصد زنان نیمه وقت کار می کنند این رقم برای مردان ۱۴.۳ درصد است.

با این حال، بعضی منابع می گویند که دولت می تواند در مورد برابری جنسیتی بهتر از این عمل کند.

PHOTO LINK with Angela Merkel

آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان و هله تورنینگ اشمیت در مارینبورگ، محل مسکونی رسمی نخست وزیر دانمارک در لینگبای دانمارک ۲۸ آوریل ۲۰۱۵ عکس از رویترز/توماس لکفلت/اسکانپیکس

هله تورنینگ اشمیت، محبوب تر از مخالفان

حتی اگر احزاب سیاسی راست میانه سالها برنده انتخابات بودند، هله تورنینگ اشمیت که اکنون ۴۸ سال دارد از لارس راک راسموسن، رهبر مخالفان که از سال ۲۰۰۹ تا ۲۰۱۱ نماینده مجلس بوده، محبوب تر است. آقای راسموسن به دلیل خرید لباس و سافرت شخصی با هزینه مالیاتی مردم، مورد انتقاد بود.

PHOTO LINK
طرفداران هر دو حزب در اولین مناظره انتخاباتی که ۳۱ ماه مه ۲۰۱۵ برگزار شد برای نامزدهای خود، هله تورنینگ اشمیت و لارس راک راسموسن ابراز احساسات می کنند. عکس از رویترز/کلد ناونتافت/اسکانپیکس دانمارک

ازدواج با یک نماینده مجلس بریتانیا

هله تورنینگ اشمیت از سال ۱۹۹۶ همسر استفن کینوک نماینده حزب کارگر در مجلس بریتانیا بوده است. همسر او در انتخابات پارلمانی ۲۰۱۵ به نمایندگی انتخاب شد.

او تنها نخست وزیر در اروپاست که با نماینده ای از کشور دیگر ازدواج کرده است. آنها دو دختر به نام های جوانا و کامیلا دارند. تا پیش از انتخابات بریتانیا وی با دخترهایش در کپنهاگ پایتخت دانمارک و شوهرش در سوییس زندگی می کرد. در دانمارک اتهامهایی در ارتباط با فرار مالیاتی علیه همسرش مطرح است.

PHOTO LINK
نخست وزیر دانمارک با همسرش استفن کینوک و دخترش جوانا زمان انتخابات پارلمانی بریتانیا، هشتم ماه مه۲۰۱۵. رویترز/ ربکا نادن

هله گوچی، شهرت خانم تورنینگ!

شیک پوشی خانم تورنینگ و پوشیدن لباسهای گرانقیمت و انگشتر و کفش های گرانبها تصویری کلیشه ای از وی نشان می دهد. عکس های مربوط به افتادن او از پله های الیزه بخاطر پاشنه های بلند کفشش مشهور است. منتقدان، سخنرانی های او را مکانیکی می دانند ولی پس از گریه هایش در تشییع جنازه قربانیان حمله تروریستی کپنهاگ، تصویر مثبت تری در بین مردم پیدا کرد.

PHOTO LINK

هله تورنینگ اشمیت برای شرکت در اولین مناظره انتخاباتی تلویزیونی در مقابل پارلمان، آماده می شود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

آتش‌سوزی در دانمارک؛ ساختمان قدیمی بورس کپنهاگ در میان شعله‌ها سوخت

ملکه پیشین دانمارک در دوره بازنشستگی به طراحی لباس و صحنه باله مشغول می‌شود

کشف اطلاعات تازه از زندگی قربانی مراسم آئینی در ۵ هزار سال پیش در دانمارک