Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

آتش سوزی در یک انبار نفت در اوکراین هنوز مهار نشده است

آتش سوزی در یک انبار نفت در اوکراین هنوز مهار نشده است
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

آتش سوزی در یک انبار نفت در شهر واسیلکیو در نزدیکی کی یف، پایتخت اوکراین دست کم پنج کشته برجای گذاشته است. به گفتۀ مسئولان این پالایشگاه، ۱۴ نفر نیز

آگهی

آتش سوزی در یک انبار نفت در شهر واسیلکیو در نزدیکی کی یف، پایتخت اوکراین دست کم پنج کشته برجای گذاشته است. به گفتۀ مسئولان این پالایشگاه، ۱۴ نفر نیز به دلیل مشکلات تنفسی و سوختگی ناشی از این آتش سوزی در بیمارستان بستری شده اند.

سه نفر از کشته شدگان ماموران آتش نشانی و یک نفر نیز از کارگران انبار نفت مذکور هستند.

تحقیقات در این زمینه آغاز شده و با استناد به نتایج اولیۀ این تحقیقات، مقامات دولتی اوکراین از خطای انسانی و بی دقتی کارگران این مرکز ذخیرۀ نفت سخن می گویند.

آرسن آواکوف، وزیر کشور اوکراین که به همراه شهردار و سخنگوی دولت در محل این آتش سوزی حاضر شده بود، با بیان اینکه احتمال حریق عمدی بسیار کم است، این آتش سوزی را ۹۰ درصد ناشی از خطای کارگران و بی دقتی کارکنان این مرکز ذخیرۀ نفت عنوان کرد. فرضیۀ اقدام تروریستی نیز کاملا از سوی مقامات دولتی اوکراین رد شده است.

با گذشت یک روز از این آتش سوزی، به نظر می رسد ماموران آتش نشانی با مهار کامل این حریق راه درازی در پیش دارند. بیش از ۱۵۰۰ نفر از نیروی گارد ملی اطراف این مرکز ذخیرۀ نفت را محاصره کرده و ماموران آتش نشانی سه منطقۀ نزدیک به محل حادثه به این محل آتش سوزی اعزام شده اند.

خبرنگار یورونیوز که در محل این آتش سوزی حاضر است، می گوید:« چهار روستا در اطراف محل آتش سوزی واقع است که نزدیک به ۸۰۰ نفر در آنها زندگی می کنند. به گفتۀ امدادرسانان، آنها در معرض مستقیم خطرات ناشی از این آتش سوزی قرار ندارند برخی از ساکنان این روستاها خانه های خود را ترک کرده اند.»

یکی از اهالی نوجوان روستایی که در سه کیلومتری محل آتش سوزی قرار دارد، به خبرنگار یورونیوز می گوید: «ما نمی ترسیم اما کسانی هستند که از این آتش سوزی ترسیده اند و اینجا را ترک کرده اند.»

به گفتۀ یکی دیگر از ساکنان این روستا، تعدادی از اهالی محل سوار بر سه اتوبوس مسافربری از این منطقه دور شده اند. او می گوید:«آنها وسایل باارزش و پاسپورت هایشان را برداشتند و رفتند. بیشتر آنها زنان و کودکان بودند.»

در اثر دود ناشی از این آتش سوزی، آلودگی هوای این منطقه ۵ برابر بالاتر از میزان استاندارد گزارش می شود و به همین دلیل، دستور تخلیۀ کامل مناطق مسکونی اطراف محل آتش سوزی از سوی شهرداری شهر واسیلکیف صادر شده است.

در مجموع ۱۶ تانکر ذخیرۀ نفت در این سانحه دچار آتش سوزی شده اند که برخی از آنها گنجایش ۹۰۰ متر مکعب نفت را دارند. این حادثه طی نیم قرن اخیر در اوکراین بی سابقه گزارش شده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

اوکراین از نابودی یک کشتی جنگی روسیه خبر داد؛ مسکو رزمایش با سلاح‌های هسته‌ای تاکتیکی را آغاز کرد

کمبود نیرو در ارتش اوکراین؛ زندانیان به جبهه فرستاده می‌شوند

حمله روسیه به خارکیف؛ زلنسکی: اوضاع بسیار دشوار اما تحت کنترل است