بیم از آغاز درگیری های شدید در شرق اوکراین

بیم از آغاز درگیری های شدید در شرق اوکراین
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

درگیری های گاه و بیگاه بین جدایی طلبان هوادار روسیه و ارتش اوکراین در شرق این کشور از سر گرفته شده است. بیم این می رود که این درگیری ها همانگونه که

درگیری های گاه و بیگاه بین جدایی طلبان هوادار روسیه و ارتش اوکراین در شرق این کشور از سر گرفته شده است. بیم این می رود که این درگیری ها همانگونه که پترو پوروشنکو، رئیس جمهوری اوکراین هشدار داده است از کنترل خارج و به جنگی تمام عیار تبدیل شود.

آگهی

کی یف، اروپا و آمریکا، روسیه را به دامن زدن به بحران اوکراین متهم می کنند، اتهامی که مسکو آن را رد می کند و روس هایی را که در خاک اوکراین می جنگند داوطلبانی می خواند که به میل و ارادۀ خود به جدایی طلبان پیوسته اند و از نظامیان ارتش روسیه نیستند.

یکی از این «داوطلبان» با نام مستعار میشکا می گوید:«اگر توافقنامه مینسک نبود الان در کی یف بودیم. اما دستهایمان از پشت بسته است و هنوز اینجا در دونتسک هستیم.»

هر دو طرف درگیر دیگری را به نقض توافقنامه آتش بس مینسک متهم می کنند، اتهامی که تفاوتی به حال مردم عادی ساکن دونتسک نمی کند.

الکساندر یکی از ساکنان دونتسک است که می گوید:«جایی برای مخفی شدن وجود ندارد. به خرگوش هایی می مانیم که به بوته زارها خزیده اند. بستوه آمده ایم. بیش از یکسال است که اینجا آشفته بازاری است. سربازان شب و روز شلیک و همه چیز را نابود می کنند. زندگی ما با این اوصاف و در این وضعیت تعریفی ندارد.»

حداقل سه واحد خانه در شهر دونتسک در شرق اوکراین که تحت کنترل جدایی طلبان هوادار روسیه است روز سه شنبه در تبادل آتش طرفین طعمه حریق و ویران شد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ادعای اوکراین درباره کشته شدن فرمانده روس؛ مسکو با عکس و ویدئو به‌طور غیرمستقیم تکذیب کرد

حمله ۳۸ «پهپاد انتحاری شاهد» به اوکراین؛ کی‌یف: ۲۶ پهپاد را سرنگون کردیم

رئیس مجلس عوام کانادا بابت تشویق مرد ۹۸ ساله‌ای که به نازی‌ها خدمت کرده بود عذرخواهی کرد