آمریکا؛ فرار دو قاتل از یک زندان فوق امنیتی با حفر تونل

آمریکا؛ فرار دو قاتل از یک زندان فوق امنیتی با حفر تونل
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

به گفته مقامات یک زندان فوق امنیتی در ایالت نیویورک، دو قاتل توانسته اند با ایجاد حفره ای در دیوار سلول شان بامداد روز شنبه ششم ژوئن از این زندان

آگهی

به گفته مقامات یک زندان فوق امنیتی در ایالت نیویورک، دو قاتل توانسته اند با ایجاد حفره ای در دیوار سلول شان بامداد روز شنبه ششم ژوئن از این زندان فرار کنند.

این دو زندانی با بریدن یک لوله فولادی در پشت سلول خود وارد سیستم فاضلاب شدند و خود را به خیابان نزدیک زندان رسانده اند.

ریچارد مت، ۴۸ ساله به خاطر آدم ربایی و قتل مردی در سال ۱۹۹۷ به حداقل ۲۵سال حبس محکوم شده بود و همدست او دیوید سوئت، ۳۴ ساله به خاطر قتل کوین تارسیا، معاون کلانتر منطقه در سال ۲۰۰۲ به حبس ابد محکوم شده بود.

زندان تادیبی کلینتون در دانمورا در شمال شرقی ایالت نیویورک و در ۳۰ کیلومتری مرز کانادا واقع است. سخنگوی پلیس استان انتاریو کانادا گفته است که به تمام سازمان های پلیس منطقه هشدار امنیتی صادر شده است.

این دو زندانی فراری با نصب یک نقاشی بر لوله فولادی بریده شده، این جمله را زیر آن نوشته اند: «روز خوبی داشته باشد.»

چارلز گس، از پلیس نیویورک می گوید: «آنها افراد خیلی خطرناکی هستند. پلیس ایالتی از مردم می خواهد که هیچ تلاشی برای دستگیری آنها انجام ندهند و تنها هر گونه فعالیت مشکوک را گزارش کنند. اگر چیزی مشاهده کردید، به پلیس اطلاع دهید.»

مقامات گفته اند که این اولین فرار از این زندان فوق امنیتی از ۱۵۰ سال پیش تاکنون است. نیروهای پلیس محلی و فدرال با مسدود کردن جاده ها در جستجوی این دو زندانی هستند.

آندرو کومو، فرماندار ایالت نیویورک روز یک شنبه در مصاحبه ای با برنامه «صبح بخیر آمریکا» شبکه ای بی سی فرار این زندانیان را «استادانه و پیچیده» توصیف کرد.

مقامات گفته اند که هنوز نمی دانند این دو زندانی چگونه ابزارهای لازم را برای حفر تونل و بریدن جداره فولادی بدست آورده اند اما در حال بررسی این فرضیه هستند که شاید آنها این ابزارها را از پیمانکارانی گرفته اند که برای زندان کار می کرده اند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

آیا محکومیت احتمالی ترامپ در دادگاه می‌تواند مانع از بازگشت او به کاخ سفید شود؟

جایزه ۱.۶ میلیارد دلاری «مگا میلیونز»؛ برنده ناشناس در فلوریدا پس از ۷ هفته پا پیش گذاشت

افزایش احتمال تعطیلی دولت آمریکا؛ چه کسانی آسیب می‌بینند؟