سرعت: تیم مرسدس بنز حاکم هفت مسابقه فرمول یک فصل ۲۰۱۵

سرعت: تیم مرسدس بنز حاکم هفت مسابقه فرمول یک فصل ۲۰۱۵
Copyright 
نگارش از Soroush Alavi
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

مسابقات اتومبیلرانی جایزه بزرگ کانادا از آغاز فصل جدید مسابقات اتومبیلرانی فرمول یک تیم مرسدس بنز سلطه بی چون و چرایی بر این مسابقات داشته است. در شش

آگهی

مسابقات اتومبیلرانی جایزه بزرگ کانادا

از آغاز فصل جدید مسابقات اتومبیلرانی فرمول یک تیم مرسدس بنز سلطه بی چون و چرایی بر این مسابقات داشته است. در شش مسابقه فصل هر دو راننده مرسدس بر روی سکو قرار گرفته اند. اما آیا این روند در مسابقه جایزه بزرگ فرمول یک مونترآل کانادا ادامه خواهد داشت؟

لوئیز همیلتون، از تیم مرسدس بنز مسابقات اتومبیلرانی فرمول یک جایزه بزرگ کانادا را در ردیف اول آغاز کرد و با پیروزی نیز این مسابقه را به پایان رساند. این چهارمین مقام نخست همیلتون در این فصل و سی و هفتمین برد در طول فعالیتهای حرفه ای این راننده بریتانیایی است.

در رقابت مونترآل لوئیز همیلتون هم تیمی خود نیکو روزبرگ فاتح رقابتهای جایزه بزرگ اسپانیا و موناکو را پشت سر گذاشت. بدین ترتیب روزبرگ در رده دوم قرار گرفت و والتری بوتاس، راننده فنلاندی تیم ویلیامز در ردیف سوم قرار گرفت.

در جدول رده بندی قهرمانی جهان لوئیز همیلتون با ۱۷ امتیاز بالاتر از نیکو روزبرگ قرار دارد. مسابقات جایزه بزرگ بعدی این فصل تا دو هفته دیگر به میزبانی اتریش برگزار خواهد شد.

ژان آلزی، خوش شانس ترین راننده فرمول یک

در مسابقات فرمول یک جایزه بزرگ کانادا همواره رانندگانی برنده آن شده اند که پیش بینی درباره پیروزی آنها نشده بود. مانند تییری بوتسن در سال ۱۹۸۹ و یا رابرت کوبیکا در سال ۲۰۰۸.

ژان آلزی، درست روز تولد ۳۱ سالگی خود اولین و آخرین پیروزی خود در مسابقات اتومبیلرانی فرمول یک را بدست آورد.

این راننده فرانسوی که در شهر اوینیون واقع در جنوب فرانسه متولد شده در دوران فعالیت خود در ۲۰۱ مسابقه جایزه بزرگ فرمول یک شرکت کرد.

او در این مسابقه که در پیست «ژیل ویلنوو» برگزار می شد هدایت اتومبیل فراری را در دست داشت توانست با بهره گیری از مشکل فنی خودروی مایکل شوماخر در دور ۵۷ در راس قرار گیرد.

بدین ترتیب ژان الزی برتری خود را در این مسابقه دیکته کرد و سرانجام با ۳۰ ثانیه اختلاف نسبت به رابن باریکلو و ادی ایروین از خط پایان عبور کرد.

مایل شوماخر برای دور افتخار او را سوار بر خودروی خود کرد.

مسابقات اتومبیلرانی فرمول ئی مسکو

روز شنبه خودروهای برقی به خیابانهای مسکو سرازیر شدند. یک راننده برزیلی قدم بزرگی در راه قهرمانی مسابقات اتومبیلرانی فرمول ئی برداشت.

نلسون پیکه جونیور مقام نخست اولین دوره مسابقات اتومبیلرانی فرمول «ئی» را که در اطراف کاخ کرملین و میدان سرخ مسکو برگزار شد را بدست آورد.

وی از همان ابتدا و پس از پشت سرگذاشتن اولین پیچ ژان اریک ورن، راننده فرانسوی را که در ردیف اول قرار داشت پشت سر گذاشت. او که فرزند نلسون پیکه، صاحب سه مقام قهرمانی جهان در مسابقات اتومبیلرانی فرمول یک است با لوکاس دی گراسی رقابت سختی داشت.

سباستین بوئمی نیز سومین نفری بود که از خط پایان گذشت اما هیئت داوران وی را مشمول مجازات دانست و جایگاه ششم را به وی اختصاص داد. دلیل این تصمیم عدم رعایت ضوابط ایمنی توسط تیم سباستین بوئمی اعلام شده است.

نلسون پیکه جونیور بخت و اقبال زیادی برای کسب مقام قهرمانی دنیا دارد. در حالی که تنها دو مسابقه از این دوره از رقابتها باقی مانده در راس جدول قرار دارد. این دو مسابقه در اواخر ماه ژوئن در لندن برگزار خواهد شد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

فرمول یک؛ همیلتون روند پیروز‌ی‌ در مسابقات فصل را از دومین گرند پری اتریش آغاز کرد

فرمول یک؛ همیلتون با فتح جایزه بزرگ بریتانیا رکوردی جدید برجای گذاشت

فرمول یک؛ گرند پری موناکو از نگاه قهرمان سابق جهان