Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

مسابقات تیراندازی و سوارکاری در هفته ای که گذشت

مسابقات تیراندازی و سوارکاری در هفته ای که گذشت
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

جایزه بزرگ رولکس برای مسابقه پرش با اسب بهترین سوارکاران دنیا در شهر آخن آلمان جمع شدند تا برای کسب جایزه بزرگ رولکس با یکدیگر به رقابت بپردازند

آگهی

جایزه بزرگ رولکس برای مسابقه پرش با اسب

بهترین سوارکاران دنیا در شهر آخن آلمان جمع شدند تا برای کسب جایزه بزرگ رولکس با یکدیگر به رقابت بپردازند.

امسال ورزشکاران حاضر در آخن شاهد یک پیروزی تاریخی بودند زیرا اسکات براش، سوارکار بریتانیایی توانست برای اولین بار در تاریخ این مسابقات، دو گراند اسلم رولکس را بطور پی در پی کسب کند. او که سه بار قهرمانی جهان را در کارنامه اش دارد، پس از پیروزی در ماه دسامبر در مسابقات ژنو توانست یکی از هفت سوارکار برتری باشد که در فینال مسابقات پرش آخن راه یابد. او توانست در زمان ۴۸ ثانیه و ۴ صدم ثانیه و بدون کوچکترین اشتباهی مسابقه آخن را به پایان برساند.

دانیال دویسر، سوارکار آلمانی نیز گرچه مسابقه را بدون هیچ اشتباهی به پایان رساند اما ۳۳ صدم ثانیه برای غلبه بر حریف و کسب جایزه بزرگ کم داشت.

هر دوی این سوارکاران بر ایستادن بر جایگاه برندگان عادت دارند اما این موضوع برای سیمون دلستر، سوارکار فرانسوی تجربه جدیدی بود. او توانست جایگاه سوم را به خود اختصاص دهد.

جام جهانی تیراندازی با کمان

دهمین دور از مسابقات سالانه جام جهانی تیراندازی با کمان نیز در آنتالیای ترکیه برگزار شد.

در این مسابقات و در بخش بانوان آندریا مارکوس، تیرانداز ۲۶ ساله اسپانیا که رتبه ۳۳ جهان را دارد، در مرحله فینال توانست ماریا وینوگرادووا از روسیه را مغلوب کند. استفانی سارای از مکزیک هم جایگاه سوم را به دست آورد.

در بخش آقایان پیروز رقابتها، کیم جونگهو از کره جنوبی بود. او توانست میک اشلسر از هلند را مغلوب مهارت خود کند. این در حالی بود که پیش از آغاز مسابقه، همه انتظار پیروزی ورزشکار هلندی را داشتند.

تیراندازی جام جهانی مونیخ

شهر مونیخ هم میزبان اعضای فدراسیون بین المللی تیراندازی و ششمین مرحله رقابتها در این ورزش بود. در این مسابقه بسیاری از رکوردهای پیشین تغییر کرد و درخشش تیراندازان آلمانی باعث شد که شور و هیجان زیادی در میان تماشاچیان دیده شود.

آندره لینک، ورزشکار بیست ساله آلمانی به پیروزی درخشانی در خانه دست یافت. او توانست در رشته تفنگ ۵۰ متر سه وضعیت، تمام تیرها را بر سیبل بنشاند.

در بخش زنان نیز، طلای مسابقه در همین رشته دوباره به تیراندازان آلمان رسید. باربارا انلیدر که سه بار قهرمانی المپیک و همچنین قهرمانی جهان در سال ۲۰۱۰ میلادی را در کارنامه اش دارد، پیروز میدان بود.

سومین آلمانی پیروز این رقابتها نیز کریستین رایتز بود که توانست در بخش تپانچه آتش سریع ۲۵ متر حریف آمریکایی اش کیث ساندرسون را مغلوب خود کند.

دو خواهر استثنایی در تکواندو

آگهی

آنا و لوسیا زانینوویچ، دوقلوهای همسان اهل کرواسی هستند که هر دو پیروزیهای بیشماری روی تشک تکواندو کسب کرده اند. جدا کردن این دو خواهر از یکدیگر دشوار است حتی روی تشک تکواندو.

آنا می گوید: «وقتی او برنده می شود انگار من به پیروزی رسیدم. او برنده می شود یعنی من برنده شدم.»

آنا قهرمان سابق جهان و قهرمان اروپا در وزن منهای ۵۳ کیلوگرم است. لوسیا نیز سه بار به قهرمانی اروپا رسیده و همچنین صاحب مدل برنز المپیک ۲۰۱۲ میلادی در وزن منهای ۴۹ کیلوگرم است.

آنا می گوید: «ما هر دو در یک زمان این ورزش را شروع کردیم. ابتدا لوسیا تکواندو را دوست نداشت اما بعد از یک سال دوباره به این ورزش برگشت.»

آگهی

تونی توماس مدت طولانی است که مربی هر دو خواهر است و با روحیه هر دوی آنها بخوبی آشناست.

او می گوید: «آنا همیشه رهبر بوده و لوسیا از او پیروی می کرده. آنا بسختی تمرین می کند، خیلی خیلی سخت و لوسیا هم تا جایی که آنا پیش برود همراه او می آید.»

لوسیا می گوید: «من مرتب آموزش می بینم و سعی می کنم بهترین بازی را ارائه دهم. البته که دوست دارم مدالها را ببرم اما حتی اگر برنده نشوم مشکلی پیش نمی آید زیرا این فقط یک بازی است. من تکواندو را دوست دارم و عاشق تمرین کردن هستم.»

آنا می گوید: «ما سالمیم و یکدیگر را داریم و این مهمترین چیز است.»

آگهی

چند تکنیک موثر در جودو

اصطلاح «ایپون» در جودو معادل «ناک اوت» در بوکس است. وقتی به زمین بخورید، تمام است.

برای شرح ساده چند تکنیک در وارد کردن ضربه نهایی، به سراغ یکی از بهترینهای ورزش جودو رفتیم یعنی تدی رینر فرانسوی. او کسی است که هفت بار قهرمان جهان شده و چهار قهرمانی اروپا و المپیک را هم در کارنامه اش دارد.

تدی رینر می گوید: «جودو در “اوکه” و “توری” خلاصه می شود، یعنی دو حریفی که مقابل هم قرار می گیرند. اگر به اندازه کافی هوشمند باشید می دانید که چگونه از قدرت حریف برای به زمین زدن او استفاده کنید و پشتش را زمین بزنید. وقتی پشت حریف را زمین زدید، او را ایپون یا ضربه فنی کرده اید و برنده مسابقه اید.»

آگهی

او می افزاید: «برای پیروزی باید به چهار نکته ساده توجه کرد: فن خفه کردن، فن مهار حریف و فن قفل کردن. آخرین فن را همه شما می شناسید، اینکه حریف را با پشت روی زمین بیندازید و ایپون یا ضربه فنی انجام داده و برنده مبارزه شوید.»

تدی می گوید: «راه وارد کردن فن “اوچی ماتا” ساده است: باید یک “کومی کاتای” خوب داشت. سپس حریف را به جایی که می خواهیم می بریم تا در لحظه مناسب فن “اوچی ماتا” را پیاده کنیم. باید از کمرمان بخوبی استفاده کنیم و در لحظه مناسب مرکز ثقل او را تغییر داده، پا را با قدرت تمام بلند کنیم و پس از آن است که طبیعتا او می افتد.»

دوی استقامت کوهستانی در انسی

در پنجمین مسابقات قهرمانی جهان در دوی استقامت کوهستانی که در شهر انسی فرانسه، سیلویان کور و ناتالی موکلر دو برنده فرانسوی پیروز این مسابقه بودند.

آگهی
هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

افغانستان برای اولین‌بار پس از ۱۱ سال پاکستان را در رقابت‌های کریکت «۲۰ آوره» شکست داد

جودو؛ گرند اسلم ابوظبی با برتری تیمی روسیه به پایان رسید

جودو؛ لوسی رنشال در گرند اسلم ابوظبی برای بریتانیا مدال طلا گرفت