دولت آفریقای جنوبی پرداخت رشوه به فیفا را رد کرد

دولت آفریقای جنوبی پرداخت رشوه به فیفا را رد کرد
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

کشور آفریقای جنوبی، اتهامات پلیس فدرال ایالات متحده مبنی بر پرداخت رشوه برای در اختیار گرفتن میزبانی جام جهانی فوتبال را رد کرد. فیکیله امبالولا

آگهی

کشور آفریقای جنوبی، اتهامات پلیس فدرال ایالات متحده مبنی بر پرداخت رشوه برای در اختیار گرفتن میزبانی جام جهانی فوتبال را رد کرد.

فیکیله امبالولا وزیر ورزش آفریقای جنوبی، در کنفرانس مطبوعاتی روز چهارشنبه در ژوهانسبورگ گفت که کشورش هیچ رشوه ای را برای پرداخت میزبانی به فدراسیون بین المللی فوتبال پرداخت نکرده است. مقامات وقت آفریقای جنوبی به پرداخت رشوه ای ده میلیون دلاری متهم هستند.

آقای امبالولا گفت: «ما پرداخت هرگونه رشوه به هر شخصی را رد می کنیم. نمی توان نام کمک های مالی به پروژه های تأیید شده را رشوه گذاشت. ما در مورد این اتهامها با مقامات ایالات متحده گفتگو خواهیم کرد. همچنین تقاضا دارم که ما را نیز در جریان اطلاعات و جزییات بدست آمده قرار بدهند تا خودمان نیز بتوانیم مطالعه بیشتری روی موارد مطرح شده داشته باشیم.»

بتازگی پلیس فدرال آمریکا تحقیقات گسترده ای را در مورد فساد مالی در فدراسیون بین المللی فوتبال آغاز کرده است. در کمتر از دو هفته، از مقامات بسیاری در فیفا و فدراسیون کشورهای مختلف بازجویی شده و برخی نیز مورد اتهام قرار گرفته اند.

بالاترین مقام مورد اتهام، “ژروم والکه” دبیرکل فیفاست که به عقیده پلیس آمریکا در واریز پول به حساب یکی از معاونتهای فیفا در سال ۲۰۰۸ نقش داشته است. پس از این آخرین دستگیری، سپ بلاتر رییس فیفا نیز، تنها پنج روز پس از کسب مجدد ریاست این نهاد، از سمت خود استعفا کرد.

پیش از این و در دوران ریاست بلاتر، فیفا کشورهای روسیه و قطر به عنوان را میزبانهای مسابقات جام جهانی فوتبال در سالهای ۲۰۱۸ و ۲۰۲۲ برگزیده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

«پلیس فدرال آمریکا در مورد تخلفات احتمالی سپ بلاتر تحقیق می کند»

حمایت آفریقای جنوبی از فلسطینی‌ها چگونه با پرونده نسل‌کشی در این کشور عجین شده است؟

«مردم» در یکی از خشن‌ترین شهرک‌های آفریقای جنوبی هفت جوان را زنده‌زنده سوزاندند