Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

«پلیس فدرال آمریکا در مورد تخلفات احتمالی سپ بلاتر تحقیق می کند»

«پلیس فدرال آمریکا در مورد تخلفات احتمالی سپ بلاتر تحقیق می کند»
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

در حالیکه کناره گیری سپ بلاتر، رئیس فدراسیون فوتبال از سمت خود، واکنش های متفاوتی در پی داشته است، رسانه های آمریکا می گویند پلیس فدرال آمریکا

آگهی

در حالیکه کناره گیری سپ بلاتر، رئیس فدراسیون فوتبال از سمت خود، واکنش های متفاوتی در پی داشته است، رسانه های آمریکا می گویند پلیس فدرال آمریکا تحقیقات از وی را در مورد فساد مالی و اختلاس در فیفا آغاز کرده است.

شبکۀ ای بی سی آمریکا و روزنامۀ نیویورک تایمز اخباری را منتشر کرده اند که به موجب آن رئیس فدراسیون فوتبال که چهار روز پیش برای پنجمین بار به این سمت انتخاب شد نیز در پروندۀ فساد مالی و دریافت رشوه در فیفا، هدف تحقیقات اف بی ای قرار دارد.

سپ بلاتر روز سه شنبه به هنگام اعلام استعفای خود، دلیل این کناره گیری از ریاست فیفا را عدم حمایت همه جانبه عنوان کرد و گفت: «این دوره از ریاست فیفا از حمایت همه جانبۀ دنیای فوتبال برخوردار نیست و منظورم از همه، بازیکنان، باشگاهها، تماشاگران و تمامی کسانی است که همانند ما در فیفا با فوتبال زندگی می کنند. به همین دلیل از این سمت کناره گیری و در جریان یک کنگرۀ فوق العاده، این ریاست را واگذار خواهم کرد.»

رئیس فیفا در مورد اخبار منتشر شده در رسانه های آمریکایی مبنی بر تحقیقات پلیس فدرال آمریکا در مورد خود، اظهار نظری نکرده است.

وی پیش تر گفته بود نگران تحقیقات نیست. رئیس فیفا در یک کنفرانس خبری که پس از دستگیری ۱۴ نفر از مقامات این فدراسیون برگزار شده بود، گفت:« اگر تحقیقاتی انجام می گیرد حتما آنها حق دارند و چنانچه این تحقیقات به شکل درست و بر اساس قوانین بین المللی انجام می شود، نباید نگران بود و شخصا از اینکه تحت این تحقیقات قرار بگیرم، نگران نیستم.»

منابع پلیس فدرال آمریکا هیچ اظهار نظری در مورد این خبر منتشر شده در رسانه های آمریکایی نکرده اند.

برخی از مقامات فیفا از جمله دبیر کل این فدراسیون به پولشویی و دریافت میلیون ها دلار رشوه برای واگذاری میزبانی بازی های بین المللی و همچنین حق پخش بازی ها یا تبلیغات در این بازی های فوتبال شده اند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

اتهامات تازه در پرونده رسوایی مالی فیفا

واکنش ها به کناره گیری بلاتر از ریاست فیفا

بحران در فیفا؛ سپ بلاتر استعفا کرد