میانمار مهاجران را پس از نجات از دریا روانه بنگلادش کرد

میانمار مهاجران را پس از نجات از دریا روانه بنگلادش کرد
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

سرانجام هفتصد مهاجری که شش روز پیش توسط نیروی دریایی میانمار روی قایقی در خلیج بنگال پیدا شدند، قدم بر خاک این کشور گذاشتند. دولت میانمار پس از

آگهی

سرانجام هفتصد مهاجری که شش روز پیش توسط نیروی دریایی میانمار روی قایقی در خلیج بنگال پیدا شدند، قدم بر خاک این کشور گذاشتند.

دولت میانمار پس از درخواستهای متعدد جامعه بین الملل برای به رسمیت شناختن حقوق مردم روهینگیا یعنی اقلیت مسلمان این کشور، حاضر به کمک به این مهاجران شد.

مقامات میانمار می گویند که این مهاجران متعلق به قوم روهینگیا نیستند و از بنگلادش آمده اند به همین دلیل پلیس بخش عمده ای از مهاجران را سوار اتوبوس و عازم مرز بنگلادش کرد.

بخش عمده مهاجران در شرق آسیا متعلق به دو کشور میانمار و بنگلادش هستند. مهاجران بنگلادشی به دلیل فقر کشورشان را ترک می کنند درحالیکه مهاجران میانمار، عموما عضو اقلیت مسلمان روهینگیا هستند که به دلیل تبعیض شدید و نداشتن امنیت، مجبور به ترک کشورشان می شوند. آنها سعی دارند خودشان را از طریق تایلند به مالزی برسانند.

از زمانی که دولت تایلند مبارزه با قاچاقچیان انسان را شروع کرده، بیش از چهار هزار مهاجر در دریا یا در مناطق نامعلومی در جنگلها رها می شوند.

مبارزه با قاچاق انسان بویژه از ماه گذشته و با پیدا شدن صدها گور در نواحی مرزی مالزی شدت یافته است.

معاون رئیس پلیس تایلند روز چهارشنبه گفت: «در حال حاضر ما ۸۴ حکم بازداشت صادر کرده ایم. ۵۱ نفر مظنون دستگیر شده اند یا خودشان را تسلیم کرده اند و ۳۳ نفر دیگر هنوز فراری اند.»

مهاجران فرستاده شده به بنگلادش اکنون بیم آن دارند که از سوی داکا نیز رانده شوند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

اروپا را به هراس انداخت اما چرا فقیرترین محله روتردام هلند از پیروزی ویلدرس خوشحال است؟

۶ کشور عضو اتحادیه اروپا برای مقابله با سیل ورود مهاجران غیرقانونی به توافق رسیدند

خبرهای کوتاه برگزیده روز؛ قوه قضائیه ایران از اعدام «قاتلِ شهید امر به معروف» خبر داد