گفتگو در برلین برای کمک مالی به اصلاحات ساختاری در یونان

گفتگو در برلین برای کمک مالی به اصلاحات ساختاری در یونان
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

ماریو دراگی، رئیس بانک مرکزی اروپا و کریستین لاگارد، رئیس صندوق بین المللی پول، دوشنبه شب به برلین رفتند تا به همراه فرانسوا اولاند رئیس جمهور

آگهی

ماریو دراگی، رئیس بانک مرکزی اروپا و کریستین لاگارد، رئیس صندوق بین المللی پول، دوشنبه شب به برلین رفتند تا به همراه فرانسوا اولاند رئیس جمهور فرانسه، آنگلا مرکل صدر اعظم آلمان و ژان کلود یونکر، رئیس کمیسیون اروپا به گفتگو در مورد یونان بپردازند. هدف از این نشست اتخاذ موضع مشترک در مورد پی گیری مذاکرات با یونان اعلام شده است.

از سوی دیگر الکسیس سیپراس، نخست وزیر یونان در گفتگو با روزنامه لوموند فرانسه، آمادگی خود را برای مذاکره در مورد اصلاح نظام بازنشستگی در چارچوب مذاکرات با کشورهای وام دهنده به کشورش اعلام کرد.

یونان و کشورهایی که به او کمک مالی کرده اند، ماه هاست که در حال مطالعه امکان یک کمک مالی دیگر برای اعمال اصلاحات ساختاری در این کشور هستند. دولت آتن برای تصویب این اصلاحات، نیاز فوری به کمک مالی یاد شده دارد.

گفته می شود که نخست وزیر یونان برای کاهش حقوق بازنشستگان و بالا بردن سن بازنشستگی در چارچوب اصلاحات اقتصادی نیز اعلام آمادگی کرده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

یونان برای کمبود نیروی کار به مهاجران غیرقانونی روی می‌‌آورد

موج جدید آتش‌سوزی‌های جنگلی در یونان؛ اجساد سوخته ۱۸ مهاجر پیدا شد

تصاویر هوایی از اراضی سوخته «رودس»؛ آتش‌سوزی با این جزیره یونان چه کرد