Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

لورنسو فاتح مسابقات جایزه بزرگ ایتالیا

لورنسو فاتح مسابقات جایزه بزرگ ایتالیا
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

خورخه لورنسو مرد اول مسابقات موتوجی پی خورخه لورنسو سومین قهرمانی پیاپی فصل خود را در مسابقات جایزه بزرگ ایتالیا کسب کرد. قهرمان جهان در سالهای ۲۰۱۰

آگهی

خورخه لورنسو مرد اول مسابقات موتوجی پی

خورخه لورنسو سومین قهرمانی پیاپی فصل خود را در مسابقات جایزه بزرگ ایتالیا کسب کرد. قهرمان جهان در سالهای ۲۰۱۰ و ۲۰۱۲ همانند رقابت بر روی پیستهای خرز اسپانیا و لومان فرانسه در ایتالیا بدون دردسر قهرمانی را از آن خود کرد.

لورنسو مسابقات جایزه بزرگ ایتالیا را از خط دوم آغاز کرد و از همان ابتدای مسابقه آندریا لانون ایتالیایی راننده تیم دوکاتی را که در رقابت های تعیین خط اول شده بود با فاصله زیاد جا گذاشت. دیگر رقیب نزدیک لورنسو در این مسابقات دوویتزیوسوی ایتالیایی راننده تیم دوکاتی که از خط سه استارت زده بود به دلیل مشکل فنی در دور چهاردهم از ادامه مسابقه باز ماند و بدین ترتیب لورنسو اینبار بسیار راحت و بدون دردسر قهرمان شد.

لانون ایتالیایی از تیم دوکاتی و والنتینو روسی دیگر هموطنش که برای تیم یاماها مسابقه می دهد در این مسابقات به ترتیب دوم و سوم شدند.

این برای چهارمین بار است که لورونسو سه قهرمانی پیاپی را در مسابقات موتور سواری به دست می آورد. این راننده اهل مایورکای اسپانیا که برای تیم یاماها مسابقه می دهد به قدری درخشان ظاهر شده که پس از این حتی ممکن است روسی هم تیمی خودش را نیز در رده بندی جهانی به چالش بکشد. او اکنون تنها شش امتیاز با روسی دارنده نه عنوان قهرمانی جهان فاصه دارد.

مارکز و بار دیگر ناکامی در ایتالیا

مارک ماکز مدافع عنوان قهرمانی جهان در دو سال گذشته قصد دارد نامش را در بین بزرگان تاریخ مسابقات موتورسواری به ثبت برساند. با این وجود این موتور سوار اسپانیایی امسال برای تکرار قهرمانی شرایط دشواری دارد. او در حال حاضر با چهل و نه امتیاز کمتر از روسی در جایگاه پنجم رده بندی جهانی این رشته قرار دارد. پیست «موجلو» امسال هم برای او خوش یمن نبود.

راننده تیم هوندا در حالی که مسابقات جایزه بزرک ایتالیا را از جایگاهی نه چندان مناسب شروع کرده بود، با اینحال توانست با عملکردی فوق العاده به جمع رقیبان برگردد. او در رقابتی تنگاتنگ با آندریا لانون برای جایگاه دوم بود که ششم دور مانده به پایان کنترل خود را از دست داد و زمین خورد.

این تنها بدشانسی مارکز بر روی پیست «موجلو» نبود. او در مسابقات تعیین خط هم زمین خورد و برای نخستین بار از راهیابی به مرحله پایانی رقابت های تعیین خط بازماند. این موتور سوار اسپانیایی بدین ترتیب برای نخستین بار در طول رقابت های موتوجی پی مسابقه ای را از خط سیزدهم آغاز کرد.

او در سال ۲۰۱۳ هم در حالیکه به همراه پدروسا هم تیمی خود برای کسب جایگاه دوم رقابت می کرد سه دور مانده تا خط پایان زمین خورد. این برای نخستین بار بود که او نتوانست یک مسابقه موتوجی پی را به انتها برساند.

روزنوکویست فاتح رقابت های نیمه تمام فرمول سه

مسابقات فرمول سه رقابت هایی است با حضور رانندگانی جوان که رویای شرکت در رقابت های فرمول یک را در سر می پرورانند. رقابت های امسال از نظر کیفی فرقی با سالهای گذشته نداشت و بر اساس آنچه در مونزا مشاهده شد به نظر می رسد رانندگان جوان هنوز راه زیادی برای پیمودن در پیش دارند.

فلیکس روزنکویست راننده بیست و چهار ساله سوئدی در پیست «مونزا» ایتالیا برتری خود را باز هم به رخ رقبا کشید و بدون شکست باقی ماند. او برای سومین بار فاتح مسابقات فرمول سه قهرمانی اروپا شد. مسابقاتی که اینبار به دلیل شمار بالای تصادفات و حوادث، نیمه کاره پایان یافت.

علیرغم اینکه برخوردها و موارد خروج از پیست در مسابقات فرمول سه قهرمانی اروپا اینبار کمتر از مسابقات گذشته بود اما تصادفات خطرناک و متعدد در دور دوم رقابت های «مونزا» برگزار کنندگان را ناچار به اتخاذ تصمیمی قاطع کرد. آنها از بیم به خطر افتادن امنیت رانندگان، مسابقه را نیمه کاره تعطیل کردند و اجازه ندادند رانندگان جوان دور سوم رقابت را آغاز کنند.

رالی آلپاین و رقابت اتوموبیل های کلاسیک

بیست و هشتمین دوره مسابقات رالی آلپاین در کیتسبویل اتریش با شرکت یکصد و هشتاد و هشت خوردوی ساخت سالهای ۱۹۲۵ تا ۱۹۷۲ برگزار شد. این مسابقات نشان داد به چه دلیل این رالی یکی از مهمترین رویدادهای مربوط به اتوموبیل های کلاسیک در اروپاست. امسال برای نخستین بار هلموت لورنزونی و مایک آنگرمن رانندگان کشور میزبان به مقام قهرمانی رسیدند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

فرمول یک؛ همیلتون روند پیروز‌ی‌ در مسابقات فصل را از دومین گرند پری اتریش آغاز کرد

فرمول یک؛ همیلتون با فتح جایزه بزرگ بریتانیا رکوردی جدید برجای گذاشت

فرمول یک؛ گرند پری موناکو از نگاه قهرمان سابق جهان