وعده های خوشبینانه بلاتر در باره آینده فیفا

وعده های خوشبینانه بلاتر در باره آینده فیفا
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

سب بلاتر رئیس فدراسیون جهانی فوتبال در نخستین کنفراس خبری خود پس از انتخاب دوباره به این سمت، وعده ایجاد تغییرات ساختاری گسترده در فیفا را داد. بلاتر

آگهی

سب بلاتر رئیس فدراسیون جهانی فوتبال در نخستین کنفراس خبری خود پس از انتخاب دوباره به این سمت، وعده ایجاد تغییرات ساختاری گسترده در فیفا را داد.

بلاتر در این کنفرانس خبری پس از تشکر از اعتماد مجدد روسای فدراسیون ها با اشاره به رسوایی های اخیر در این نهاد گفت: «من مسئولیت این ماجرا را بر عهده می گیرم. همانطور که در کنگره گفتم و باز هم آن را تکرار می کنم، کشتی فیفا را به آب هایی هدایت خواهم کرد که تلاطم کم تری خواهد داشت و نهایتا، در پایان ماموریتم ، آن را به ساحل امن و آرام خواهم رساند. جایی که شاهد یک فیفای استوار و باشکوه خواهیم بود.»

سپ بلاتر، اتهامات فساد وارد شده به این نهاد را طوفانی می داند که اثرات آن تا مدتها باقی خواهد ماند. او در نشست خبری روز شنبه، همچنین سعی کرد در اشاره ای کنایه آمیز، منشا این ماجرا را به نوعی به آمریکایی ها ارتباط دهد که از به دست نیاوردن میزبانی جام جهانی ۲۰۲۲ سرخورده شده و خشمگین هستند.

وی در این باره گفت: «نقطه اوج ماجرا ورود نیروهای پلیس به هتلی در زوریخ در ساعت شش بامداد است و نکته تعجب آور این است که در همان زمان سه خبرنگار آمریکایی در محل حاضر بودند.»

بلاتر در حالی دوباره بر مسند ریاست فیفا می نشیند که این نهاد همچنان در زیر ذره بین دستگاه های قضایی سوئیس و آمریکا قرار دارد. درخواست برخی از مقامات سیاسی دنیا از جمله یک سناتور آمریکایی برای انتشار کامل جزئیات مربوط به نحوه واگذاری میزبانی جام های جهانی ۲۰۱۸ و ۲۰۲۲ به روسیه و قطر ممکن است فیفا را با پرونده های قضایی جدیدتری روبرو کند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

سپ بلاتر برای پنجمین بار سکان هدایت فیفا را به دست گرفت

سپ بلاتر و نوستالژی بهار ۹۸

رییس فیفا: خبرهای بد دیگری هم در راه است