وعده های خوشبینانه بلاتر در باره آینده فیفا

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
وعده های خوشبینانه بلاتر در باره آینده فیفا

سب بلاتر رئیس فدراسیون جهانی فوتبال در نخستین کنفراس خبری خود پس از انتخاب دوباره به این سمت، وعده ایجاد تغییرات ساختاری گسترده در فیفا را داد.

بلاتر در این کنفرانس خبری پس از تشکر از اعتماد مجدد روسای فدراسیون ها با اشاره به رسوایی های اخیر در این نهاد گفت: «من مسئولیت این ماجرا را بر عهده می گیرم. همانطور که در کنگره گفتم و باز هم آن را تکرار می کنم، کشتی فیفا را به آب هایی هدایت خواهم کرد که تلاطم کم تری خواهد داشت و نهایتا، در پایان ماموریتم ، آن را به ساحل امن و آرام خواهم رساند. جایی که شاهد یک فیفای استوار و باشکوه خواهیم بود.»

سپ بلاتر، اتهامات فساد وارد شده به این نهاد را طوفانی می داند که اثرات آن تا مدتها باقی خواهد ماند. او در نشست خبری روز شنبه، همچنین سعی کرد در اشاره ای کنایه آمیز، منشا این ماجرا را به نوعی به آمریکایی ها ارتباط دهد که از به دست نیاوردن میزبانی جام جهانی ۲۰۲۲ سرخورده شده و خشمگین هستند.

وی در این باره گفت: «نقطه اوج ماجرا ورود نیروهای پلیس به هتلی در زوریخ در ساعت شش بامداد است و نکته تعجب آور این است که در همان زمان سه خبرنگار آمریکایی در محل حاضر بودند.»

بلاتر در حالی دوباره بر مسند ریاست فیفا می نشیند که این نهاد همچنان در زیر ذره بین دستگاه های قضایی سوئیس و آمریکا قرار دارد. درخواست برخی از مقامات سیاسی دنیا از جمله یک سناتور آمریکایی برای انتشار کامل جزئیات مربوط به نحوه واگذاری میزبانی جام های جهانی ۲۰۱۸ و ۲۰۲۲ به روسیه و قطر ممکن است فیفا را با پرونده های قضایی جدیدتری روبرو کند.