سپ بلاتر و نوستالژی بهار ۹۸

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
سپ بلاتر و نوستالژی بهار ۹۸

برای نخستین بار در بهار سال ۱۹۹۸ میلادی سپ بلاتر کاندیدای ریاست فدراسیون بین المللی فوتبال شد و توانست با کسب ۱۱۱ رای موافق پیروز انتخابات شود.

من پر از انرژی هستم و هنوز کارم را در فیفا تمام نکرده ام.

اکتبر سال ۲۰۱۰ میلادی، روزنامه ساندی تایمز نخستین مورد مشکوک به فساد در فیفا را بر ملا کرد. بنابر تیتر این روزنامه، یکی از مسئولان جام جهانی پذیرفته بود که رای خود را برای حق برگزاری مسابقات جام جهانی ۲۰۱۸ به یکی از رقبای انگلیس بفروشد.

کنفدراسیون فوتبال آفریقا (CAF) در حالی از حضور آقای بلاتر در دور بعدی ریاست فیفا حمایت کرده که میشل پلاتینی پیشتر از او خواسته بود تا از شرکت در انتخابات انصراف دهد.

حمایت کنفدراسیون فوتبال افریقا از آقای بلاتر در شرایطی صورت می گیرد که از جمله اتهمات متوجه مقامات فیفا دریافت رشوه در قبال واگذاری حق برگزاری جام جهانی سال ۲۰۱۰ به آفریقای جنوبی اعلام شده است.

آقای بلاتر چندی پیش در مصاحبه ای در مورد انگیزه اش در مورد ادامه حضور در ریاست فیفا گفته بود: «من پر از انرژی هستم و هنوز کارم را در فیفا تمام نکرده ام.»

اتهام های فساد مالی در فیفا به طور اخص شامل دریافت رشوه برای حق برگزاری جام جهانی است. چند روز پیش، مقام های قضایی سوییس اعلام کرده اند که تحقیقات تازه ای را در مورد احتمال وجود فساد در واگذاری مسابقات جام جهانی به روسیه و قطر در سالهای ۲۰۱۸ و ۲۰۲۲ میلادی آغاز خواهند کرد.