Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

دسته های گل به احترام قربانیان فاجعه ورزشگاه هایزل

دسته های گل به احترام قربانیان فاجعه ورزشگاه هایزل
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

سی سال پس از فاجعه ورزشگاه هایزل، سفرای ایتالیا و انگلیس در بلژیک با گذاشتن دسته گل بر دیوار ورزشگاه جدید بودوان، در مراسم یادبود این حادثه شرکت

آگهی

سی سال پس از فاجعه ورزشگاه هایزل، سفرای ایتالیا و انگلیس در بلژیک با گذاشتن دسته گل بر دیوار ورزشگاه جدید بودوان، در مراسم یادبود این حادثه شرکت کردند. ورزشگاه جدید بودوان بر ویرانه های ورزشگاه هایسل بنا شده است.

فاجعه ورزشگاه هایزل بلژیک سال ۱۹۸۵ و در جریان برگزاری فینال جام قهرمانان باشگاه های اروپا میان دو تیم یوونتوس و لیورپول روی داد. در جریان این حادثه هواداران دو تیم نیم ساعت پیش از شروع مسابقه با یکدیگر درگیر شدند و گسترش یافتن دامنه این درگیری موجب فروریختن بخشی از دیوار ورزشگاه و کشته شدن سی و نه تن از تماشاگرانی شد که اغلب آنها را طرفداران یوونتوس تشکیل می دادند.

حاضران در مراسم افتتاحیه شصت و پنجمین کنگره فیفا در زوریخ نیز روز جمعه به احترام قربانیان این حادثه یک دقیقه سکوت کردند.

میشل پلاتینی، رئیس کنونی یوفا، که به عنوان بازیکن در این فینال حضور داشت اعلام کرده هر کاری لازم باشد انجام خواهد داد تا دیگر حادثه ای مشابه درهیچ ورزشگاهی روی ندهد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

سی اُمین سالگرد فاجعه ورزشگاه هایزل

تخته سنگ مرمر نقش برجستهِ روم باستان نیم قرن تزئین‌بخش منزل خانواده بلژیکی بود

موج گرما در اروپا؛ تصاویری از ایتالیا