Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

جبهه نصرت درصدد تصرف پایتخت سوریه است

جبهه نصرت درصدد تصرف پایتخت سوریه است
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

شبه نظامیان القاعده و متحدان آنها روز پنج شنبه پس از یک نبرد سنگین در سوریه توانستند شهر اریحا را تصرف کرده و به این ترتیب کنترل تمام استان ادلب را

آگهی

شبه نظامیان القاعده و متحدان آنها روز پنج شنبه پس از یک نبرد سنگین در سوریه توانستند شهر اریحا را تصرف کرده و به این ترتیب کنترل تمام استان ادلب را در دست گیرند. اریحا آخرین شهر استان ادلب بود که همچنان توسط دولت بشار اسد اداره می شد.

این شهر پس از حمله گسترده گروه تروریستی «جیش الفتح» که از هم پیمانان جبهه نصرت است به تصرف اسلامگرایان تندرو درآمد.

اسلامگرایان تندرو در هفته های اخیر در سوریه پیشرویهای زیادی داشته اند و اکنون جبهه نصرت که شاخه القاعده در سوریه است، می گوید مصمم است کنترل دمشق، پایتخت سوریه را در دست بگیرد.

ابومحمد جولانی، رهبر جبهه نصرت در مصاحبه با شبکه الجزیره قطر اعلام داشت: «ماموریت جبهه نصرت در سوریه، سرنگونی رژیم بشار اسد و تمام نمادها و متحدان آن همچون حزب الله و دیگران است. همچنین هماهنگی برای برقراری قوانین شریعت و ایجاد یک سیستم اسلامی که مسلمانان بتوانند از آن لذت ببرند.»

دولت سوریه ضمن اعتراض به دولت قطر اعلام کرد که این مصاحبه، اقدامی تبلیغاتی برای توجیه اقدامات گروههای تندروی اسلامگرا بوده است.

بشار جعفری، سفیر دولت سوریه در سازمان ملل در این باره گفت: «آیا شبکه الجزیره قطر روز گذشته مصاحبه ای را با رهبر گروه تروریستی جبهه نصرت پخش نکرده است که نوید می دهد سوریه با قوانین شریعت اداره خواهد شد؟ آیا قطر می خواهد با این مصاحبه به ما اعلام کند که گروه تروریستی جبهه نصرت یک گروه تروریستی میانه رو است؟»

تاکنون تمام تلاشهای دیپلماتیک برای پایان دادن به درگیریهای سوریه شکست خورده است؛ درگیریهایی که تاکنون بیش از دویست هزار کشته و دست کم هشت میلیون آواره برجای گذاشته است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تظاهرات مخالفان اسد در سیزدهمین سالگرد قیام؛ چهار کشور غربی: جنگ در سوریه تمام نشده است

دیده‌بان حقوق بشر سوریه: یک نظامی ایرانی در حمله هوایی اسرائیل به سوریه کشته شد

دادگاه فرانسه حکم بازداشت بین‌المللی بشار اسد را صادر کرد