Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

خیز بلاتر برای حفظ ریاست فیفا

خیز بلاتر برای حفظ ریاست فیفا
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

انتخابات ریاست فدراسیون بین المللی فوتبال، فیفا، در شرایطی برگزار خواهد شد که این نهاد پس از درگیری در پرونده فسادی گسترده، روزای دشواری را از سر می گذراند. در این انتخابات، سپ بلاتر، رئیس کنونی، با ش

آگهی

شصت و پنجمین کنگره فدراسیون بین المللی فوتبال، فیفا، عصر پنج شنبه در شهر زوریخ سوئیس آغاز به کار کرد. مهمترین دستور کار این کنگره، انتخاب رئیس بعدی فیفا است. انتخاباتی که در آن سپ بلاتر، رئیس کنونی این نهاد، برای پنجمین بار نامزد ریاست است. امروز نمایندگان ۲۰۹ فدراسیون عضو با آرای خود تکلیف کرسی ریاست فیفا را روشن خواهند کرد.

تنها رقیب سپ بلاتر در انتخابات روز جمعه شاهزاده علی بن حسین اردنی است. علی بن حسین در آمریکا و بریتانیا تحصیل کرده و علاوه بر نایب رئیسی فیفا، ریاست فدراسیون فوتبال اردن و فدراسیون غرب آسیا را نیز برعهده دارد.

در پی رسوایی های اخیر فیفا، بسیاری به انتقاد از عملکرد بلاتر ۷۹ ساله پرداختند و حتی میشل پلاتینی، رئیس اتحادیه فوتبال اروپا، از رای اعضای این اتحادیه به رقیب بلاتر خبر داد.

از مایکل فان پراک، رئیس فدراسیون فوتبال هلند، پرسیدند که آیا معتقد است بلاتر باید از شرکت در انتخابات انصراف دهد؟ وی در پاسخ گفت: «البته که فکر می کنم باید انصراف دهد. سال گذشته در سائوپائولو هم همین نظر را داشتم و حتی نهم ژانویه به دفتر او رفتم تا متقاعدش کنم چنین کند، که نکرد.»

قرار گرفتن فیفا در صدر اخبار، واکنش های متفاوتی را در پی داشته است. در حساب توییتر نشریه «فایننشیال تایمز»، از سپ بلاتر به عنوان نابغه ای یاد شده که فهمیده است غرب دیگر از اهمیت برخوردار نیست.

Comment: Sepp Blatter is a genius because he realised westerners don’t matter any more http://t.co/fQ0QR9tPa5pic.twitter.com/hyixpge0L9

— Financial Times (@FT) 29. Mai 2015

توییت دیگری رئیس فیفا را نشان می دهد که در بازتولیدی از تصویر روی جلد بازی ویدیویی فیفا، پشت میله های زندان قرار گرفته است.

Jemand Lust auf ein Spielchen? http://t.co/vMcc3T2OI2#maFIFA#FIFAgate#FIFApic.twitter.com/SM8IE1xVu1

— 11FREUNDE_de (@11Freunde_de) 28. Mai 2015

با توجه به موضع حمایتی ولادیمیر پوتین و جایگاه بلاتر در آفریقا و بخشی از آسیا، احتمال تکیه زدن دوباره این مرد سوئیسی بر صندلی ریاست فیفا دور از ذهن نیست.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

سپ بلاتر و نوستالژی بهار ۹۸

تظاهرات در زوریخ؛ فلسطین خواهان تعلیق اسرائیل از عضویت در فیفا

رییس فیفا: خبرهای بد دیگری هم در راه است