تغییر گفتار شورشیان منطقه دونتسک در برابر دولت مرکزی اوکراین

تغییر گفتار شورشیان منطقه دونتسک در برابر دولت مرکزی اوکراین
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

مناطق شرقی اوکراین بدل به نقطه اساسی تنش میان نیروهای دولت اوکراین و جدایی طلبان طرفدار روسیه گشته است. با این حال جدایی طلبان شرق اوکراین به نظر می

مناطق شرقی اوکراین بدل به نقطه اساسی تنش میان نیروهای دولت اوکراین و جدایی طلبان طرفدار روسیه گشته است. با این حال جدایی طلبان شرق اوکراین به نظر می رسد که در گفتار خود کمی نرمش نشان می دهند و به جای سخن گفتن از استقلال کامل از خودمختاری در برابر دولت مرکزی و پایبندی به توافق مینسک سخن می گویند.

آگهی

یورونیوز در مصاحبه با دنیس پوشیلین، نماینده شورشیان پرسیده که در شرایطی که هنوز در واقع منطقه دونتسک در شرایطی به سر می برد که از لحاظ نظامی از سوی روسیه پشتیبانی می شود، آیا هر اقدامی از سوی کیف برای بهبود بخشیدن اوضاع و مذاکره دشوار خواهد بود؟

دنیس پوشیلین در اینباره گفت : « همه ما شاهد رژه نظامی ۹ ماه مه در مسکو بودیم. روسیه تنها در حال پیشبینی اوضاعی است که مجبور به وارد شدن به خاک ما را می کند. احتمالا ما می توانستیم این گفتگو را در کیف و نه در اینجا برگزار کنیم. در شرایط جنگ میان ما و روسیه شاید کسان دیگری از این اوضاع به نفع خودشان بهره برداری می کردند ولی این نه به سود روسیه و نه ماست. منطقه دونتسک پیش تر از اینها می توانست سرنوشت خود را تعیین کند ولی به هرحال ما بر راه حل سیاسی در اینباره تاکید کردیم. متن توافق مینسک چیزی است که ما به آن پایبنیدیم.»

در توافق مینسک اشاره ای به واگذاری شهرهای بزرگی چون ماریوپل از سوی دولت مرکزی جدایی طلبان منطقه دونتسک نشده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

روسیه، در مرز خود با اوکراین نیرو ذخیره می کند

مقام عالی‌رتبه اوکراین: حملات پهپادی به داخل خاک روسیه افزایش می‌یابد

آزادسازی یک شهرک راهبردی توسط کی‌یف؛ تفاوت نبرد در شرق و جنوب اوکراین در چیست؟