Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

روسیه، در مرز خود با اوکراین نیرو ذخیره می کند

روسیه، در مرز خود با اوکراین نیرو ذخیره می کند
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

به گزارش خبرگزاری رویترز، ارتش روسیه در حال ذخیره کردن نیرو و صدها سلاح سنگین شاملِ موشک اندازهای متحرک، تانک و توپخانه در یک پایگاهِ موقت در نزدیکیِ

آگهی

به گزارش خبرگزاری رویترز، ارتش روسیه در حال ذخیره کردن نیرو و صدها سلاح سنگین شاملِ موشک اندازهای متحرک، تانک و توپخانه در یک پایگاهِ موقت در نزدیکیِ مرزِ خود با اوکراین است.

از سوی دیگر وزیران دفاع کشورهای حوزه دریای بالتیک با وزیر دفاع اوکراین دیدار کردند. «استپان پولتوراک» وزیر دفاع اوکراین به خبرنگاران می گوید:

«پیشبینیِ فعالیت های گروههای مسلحی که در نواحی اشغالی مستقر هستند بسیار سخت است. بخصوص وقتی به شکل منظم از سوی روسیه و نیروهای مسلحِ این کشور تقویت می شوند. تعدادِ زیادی تانک و توپخانه به منطقه وارد شده اند و واحدهای نیروهای مسلح روسیه در منطقه لوهانسک و دونتسک حضور دارند. برای همین ما فکر می کنیم که احتمال شروع عملیاتِ جنگی بسیار زیاد است.»

روسیه در واکنش به این اظهارات عنوان کرده است که ارتش این کشور نقشی در درگیری های شرق اوکراین، یعنی جایی که جدایی طلبان دست پرورده موسکو در حال مبارزه با نیروهای وفادار به دولت کیف هستند، ندارد.

این کشور می گوید که سربازانش تنها برای تمرینات نظامی ساده به این پایگاه فرستاده شده اند. فرمانده نیروهای ناتو در این منطقه پیشتر گفته بود که جدایی طلبان، از آتش بس ماه فوریه برای تقویت قوای نظامی خود استفاده می کنند تا برای یک حمله تازه آماده شوند.

وزیران دفاع کشورهای حوزه دریای بالتیک حمایت خود از اوکراین را اعلام کردند.

وزیر دفاع لیتوانی عنوان کرد که این کشور به همراه لهستان و اوکراین یک رسته نظامی تشکیل داده است و ابراز امیدواری کرد که رسته بتواند در ماههای ژوئن و ژوییه وظایف خود را عملی کند. او همچنین افزود که کشورش طبق توافق های پیشین، سلاح و مهمات به اوکراین ارسال خواهد کرد.

وزیر دفاع استونی هم افزود که این کشور کمکهای گوناگونی را برای اوکراین تدارک دیده و بودجه خود برای کمک به این کشور را تقریباً دوبرابر کرده است. استونی همچنین اوکراین را در زمینه دفاع سایبری، آموزشهای پزشکی، و کمک های انساندوستانه یاری می کند.

وزیر دفاع لتونی هم از آمادگیِ کشورش برای ارائه کمک به اوکراین در زمینه آموزش انهدام مهمات انفجاری و آموزشِ روانی نظامی خبر داد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تغییر گفتار شورشیان منطقه دونتسک در برابر دولت مرکزی اوکراین

روسیه دارایی‌های دو بانک اروپایی را به دلیل تحریم‌های غرب توقیف می‌کند

ورود رئیس جمهور گرجستان به قانون جنجالی رسانه‌ها با استفاده از حق وتو؛ حزب حاکم کوتاه نمی‌آید