Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

دستور پوتین مبنی بر محرمانه بودن کشته شدن نظامیان

دستور پوتین مبنی بر محرمانه بودن کشته شدن نظامیان
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه روز پنجشنبه دستورالعملی را امضا کرد که بنا بر آن کشته شدن سربازان در زمان صلح محرمانه باقی می ماند. در حالی که روسیه

آگهی

ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه روز پنجشنبه دستورالعملی را امضا کرد که بنا بر آن کشته شدن سربازان در زمان صلح محرمانه باقی می ماند.

در حالی که روسیه همچنان هرگونه دخالت نظامی خود در شرق اوکراین را رد می کند، از این پس کشته شدن سربازان در جریان عملیات ویژه در زمان صلح محرمانه در نظر گرفته می شود. مشابه این دستورالعمل پیش از این درباره کشته شدن سربازان در زمان جنگ وجود داشت.

با این دستورالعمل از این پس فردی که دست به فاش کردن کشته شدن نظامیان روسی در زمان صلح بزند می تواند به چهار سال زندان محکوم شود.

این دستورالعمل در حالی امضا می شود که حرکتهای نظامیان روسی در مرز اوکراین چندین برابر شده است.

در همین حال سخنگوی کرملین هرگونه ارتباط امضای این دستورالعمل با اتفاقات اوکراین را رد کرد و اضافه کرد که روسیه قصد انجام عملیات ویژه در اوکراین را ندارد.

اوکراین و کشورهای غربی پیش از این روسیه را به دخالت نظامی در اوکراین و حمایت از جدایی طلبان شرق این کشور متهم کرده بودند. امری که مسکو آن را رد می کند و تنها حضور افرادی که خود داوطلبانه به اوکراین رفته و سلاح به دست گرفته اند را می پذیرد.

برخی رسانه های روسی و بین المللی پیش از این کشته شدن سربازان روسیه در اوکراین را فاش کرده بودند و اکنون مدافعان آزادی بیان بیم آن دارند که با امضای این دستورالعمل آزادی بیان در روسیه محدود شود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

حمله مسلحانه در داغستان روسیه؛ بیش از ۱۹ مامور پلیس و چند غیرنظامی کشته شدند

یک سال پس از شورش واگنر؛ آیا کنترل پوتین بر حکومتش مستحکم‌تر شده است؟

تصاویر سرباز آمریکایی که به دیدار دوست دختر روس شتافت؛ پنتاگون: قوانین ارتش را هم زیر پا گذاشته است