سی دی سی باسیل سیاه زخم را اشتباها به آزمایشگاهها فرستاده است

سی دی سی باسیل سیاه زخم را اشتباها به آزمایشگاهها فرستاده است
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

وزارت دفاع آمریکا روز چهارشنبه اعلام کرد مرکز تحقیقات وابسته به ارتش به نام سی دی سی، اشتباها باسیل فعال سیاه زخم را به چند آزمایشگاه تجاری ارسال

وزارت دفاع آمریکا روز چهارشنبه اعلام کرد مرکز تحقیقات وابسته به ارتش به نام سی دی سی، اشتباها باسیل فعال سیاه زخم را به چند آزمایشگاه تجاری ارسال کرده است. پنتاگون در پی اعلام این خبر تاکید کرد هیچ خطری مردم را تهدید نمی کند.

آگهی

این باسیل های فعال در این مرکز تحقیقاتی که به نیروی زمینی ارتش تعلق دارد، در معرض پرتوهای رادیواکتیو قرار گرفته و به اشتباه به چند آزمایشگاه خصوصی ارسال شده اند.

یکی از این آزمایشگاهها، روز بیست و دوم ماه مه حضور باسیل های فعال سیاه زخم را در میان بسته های ارسال شده توسط آزمایشگاه ارتش کشف کرده و وزارت دفاع آمریکا را در جریان این اشتباه فاحش قرار داده است. آزمایشگاههایی در ۹ ایالت آمریکا، نمونه هایی از این باسیل های فعال را دریافت کرده اند. نمونه هایی از باسیل سیاه زخم به آزمایشگاه یک پایگاه نظامی در کرۀ جنوبی نیز ارسال شده است.

پنتاگون تحقیقات در این مورد را آغاز کرده است اما سخنگوی وزارت دفاع آمریکا می گوید پنتاگون در حال حاضر نمی تواند فعال یا غیرفعال بودن باسیل های موجود در بسته های ارسالی توسط این آزمایشگاه را تایید کند.

مرکز تحقیقات سی دی سی با وزارت دفاع آمریکا در زمینۀ کشف و مقابله با تهدیدات بیولوژیکی همکاری می کند.

مرکز کنترل و پیشگیری از بیماریهای آمریکا نیز در پی این خبر، تعدادی از کارشناسان خود را به آزمایشگاههای مذکور اعزام کرده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

چراغ سبز بایدن به تحویل موشک‌های دوربرد «ا‌تکمز» به کی‌یف؛ این موشک‌ها چه ویژگی‌هایی دارند؟

جیمی کارتر در آستانه جشن تولد ۹۹ سالگی خود به همراه همسرش در جشنواره بادام‌زمینی دیده شد

قاضی آمریکایی یکی از متهمان ۱۱ سپتامبر را به دلیل «عوارض شکنجه در گوانتانامو» از محاکمه معاف کرد