Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

گورهای گمنامِ مهاجران در مالزی

گورهای گمنامِ مهاجران در مالزی
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

وزیر کشور مالزی روز پنجشنبه اعلام کرد که ۱۳۹ گور، که پیشتر احتمال می رفت حاوی اجساد قربانیان قاچاق مهاجران باشند، نزدیکِ یک اقامتگاهِ قاچاقچیان در

آگهی

وزیر کشور مالزی روز پنجشنبه اعلام کرد که ۱۳۹ گور، که پیشتر احتمال می رفت حاوی اجساد قربانیان قاچاق مهاجران باشند، نزدیکِ یک اقامتگاهِ قاچاقچیان در شمال این کشور کشف شده است.

دوازده مأمور پلیس مالزی به اتهام دست داشتن در قاچاق مهاجران بازداشت شده اند که مشخص شده است تنها دو تن از آنان با گورهای کشف شده در روستای مرزی «وانگ کِلیان» مرتبط بوده اند.

جنگلهای انبوهِ جنوب تایلند و شمالِ مالزی، گذرگاه های قاچاقچیانی است که مهاجران را با کشتی از میانمار به جنوب شرقی آسیا منتقل می کنند. اکثر این مهاجران را اقلیت مسلمانِ روهینگیا تشکیل می دهند که از آزار در بنگلادش و میانمار می گریزند.

صدها تظاهرکننده روز چهارشنبه در اعتراض به انتقادهای خارجی از میانمار مبنی بر بدرفتاری با اقلیت مسلمان روهینگیا دست به تظاهرات زدند. رهبران این تظاهرکنندگان که در شهر یانگون گرد آمده بودند، عنوان کردند که اکثریت مهاجرانی که از دریا راهی این کشور شده اند، شهروندان کشور همسایه آنان، بنگلادش هستند که برای گرفتن پناهندگی، خود را جزو اقلیت «روهینگیا» معرفی می کنند.

یکی از برگزارکنندگان این تظاهرات می گوید: «سازمان ملل متحد سعی می کند همه این پناهندگان را در کشور ما، میانمار جا بدهد. برای همین هم ما بر علیه سازمان ملل متحد تظاهرات می کنیم.»

یک راهب بودایی می افزاید: «آنچه من می خواهم آن است که این افراد را به کشورشان برگردانند، اگر در این کشور به دنیا آمده اند، بمانند.»

هفته گذشته نیروی دریایی میانمار یک کشتی حامل دویست مهاجر بنگلادشی را در سواحل غربی این کشور متوقف کرد و دولت میانمار با تأکید بر ملیّت این افراد گفت که بحران مهاجران ربطی به این کشور ندارد.

بنا به گفته سازمان ملل متحد احتمال می رود که نزدیک به دوهزار و پانصد مهاجر هنوز در دریاهای این منطقه سرگردان باشند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

نخست وزیر مالزی: نقشی در انتقال نفت تحریم شده ایران نداریم

۱۰ سال پس از ناپدید شدن هواپیمای مالزی بستگان قربانیان در چین خواستار جستجوی دوباره شدند

شامپانزه عزاداری که ۳ ماه است نوزاد مرده‌ خود را رها نمی‌کند