Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

هفت مقام ارشد فیفا در سوییس بازداشت شدند

هفت مقام ارشد فیفا در سوییس بازداشت شدند
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

مقامات قضایی سوییس اعلام کردند که هفت تن از مسئولان ارشد فدراسیون بین المللی فوتبال( فیفا) سحرگاه روز چهارشنبه توسط پلیس زوریخ در هتل محل محل

آگهی

مقامات قضایی سوییس اعلام کردند که هفت تن از مسئولان ارشد فدراسیون بین المللی فوتبال( فیفا) سحرگاه روز چهارشنبه توسط پلیس زوریخ در هتل محل محل اقامتشان بازداشت شدند.
سران فیفا، برای شرکت در کنگره سالانه فدراسیون بین المللی فوتبال در پایان هفته جاری به زوریخ آمده اند.

دستگیری این افراد بدنبال درخواست دادگستری آمریکا صورت گرفته و آنها احتمالاً برای رسیدگی به جرایم نسبت داده شده به آمریکا مسترد خواهند شد. پلیس آمریکا سالهاست در مورد فساد در فدراسیون بین المللی فوتبال تحقیق می کند

علاوه بر این هفت نفر عده دیگری نیز در این ماجرا درگیرند. تعداد کلی افراد بازداشت شده به چهارده نفر می رسد. دو عضو کمیته اجرایی فیفا در بین بازداشت شدگان هستند اما به گفته مسئول روابط عمومی فیفا رییس این فدراسیون هدف تحقیقات نیست.

این افراد مظنون به فساد مالی و جرایمی در ارتباط با برنامه ریزی و تبلیغات و فروش غیر قانونی بلیط در ارتباط با مسابقات جام جهانی در بیست سال گذشته هستند.

تحقیقاتی نیز از طرف اداره فدرال قضایی سوییس در ارتباط با شرایط انتخاب روسیه و قطر برای میزبانی جام جهانی ۲۰۱۸ و ۲۰۲۲ در جریان است.

علیرغم این جنجال به گفته مسئول روابط عمومی فیفا، انتخابات برای تعیین رییس جدید فدراسیون طبق برنامه قبلی در نشست آخر هفته برگزار می شود.
سپ بلاتر که از سال ۱۹۹۸ ریاست فیفا را به عهده دارد امسال در رقابت سختی با پرنس علی، شاهزاده اردنی قرار دارد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

آیا رسوایی مالی، شکست خانگی فیفا را رقم می زند؟

فساد مالی در فیفا و تردید در میزبانی روسیه در بازیهای جام جهانی

یوفا خواستار به تاخیر افتادن انتخابات فیفا شد