بیش از هشتصد کشته در پی موج گرما در هند

بیش از هشتصد کشته در پی موج گرما در هند
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

موج گرمای نزدیک به پنجاه درجه سانتیگراد در هند که از یک هفته پیش این کشور را در نوردیده تا کنون هشتصد کشته برجای گذاشته است. این در حالی است که در

آگهی

موج گرمای نزدیک به پنجاه درجه سانتیگراد در هند که از یک هفته پیش این کشور را در نوردیده تا کنون هشتصد کشته برجای گذاشته است. این در حالی است که در حال حاضر هیچ نشانه ای از کاهش احتمالی دمای هوا تا پایان هفته جاری وجود ندارد.

در این میان ایالتهای تلانگانا و آندراپرادش واقع در جنوب هند بیشترین شمار قربانی را داشته اند به طوری که تنها بیش از پانصد تن از کشته شدگان به ایالت آندراپرادش اختصاص دارند.

یکی از افراد مذهبی فعال در بنیاد خیریه مادر ترزا می گوید: «بیشتر آسیب دیدگان از کمبود آب بدن رنج می برند. برخی از آنها در وضعیت غش قرار گرفته و یا هوشیاری خود را از دست داده اند. حال اغلب آنها بسیار بد است.»

دولت هند برای مقابله با این بحران در کشور وضعیت قرمز اعلام کرده و بیمارستان ها و مراکز درمانی برای پذیرش و درمان گرمازدگان به حالت آماده باش درآمده اند.

در رسانه های هند از جمله شبکه های تلویزیونی برنامه ها از حالت عادی خارج شده و اطلاع رسانی در خصوص چگونگی مقابله با بحران از جمله توصیه هایی مبنی بر مصرف زیاد مایعات و نیز خارج نشدن از منزل تا حد لزوم در اولویت قرار گرفته است.

بیشتر آسیب دیدگان از موج گرما را افراد تهی دست و نیز کارگرانی تشکیل می دهند که از امکانات رفاهی کمتری برخوردار بوده و نیز مجبورند در فضای باز کار کنند.

درشهرهای جنوبی ایالت آندرا پرادش، مناطق فقیر نشین به دلیل بالارفتن میزان مصرف الکتریسیته با قطعی برق مواجه شده اند. این مسئله عمدتا به دلیل استفاده زیاد از وسائل خنک کننده صورت گرفته است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

پایان عملیات امداد و نجات؛ تصادف قطار در هند ۲۸۸ کشته و ۹۰۰ زخمی بر جا گذاشت

گزارش سازمان جهانی هواشناسی: رکورد روزهای به شدت گرم در اروپا سال گذشته شکست

سلمان رشدی چند شب پیش از چاقو خوردن خواب دیده بود