راهپیمایی فعالان زن در منطقه غیرنظامی بین دو کره

راهپیمایی فعالان زن در منطقه غیرنظامی بین دو کره
نگارش از Euronews

شماری از فعالان زن در اقدامی نمادین، روز یکشنبه با عبور از مرز مشترک بین کره شمالی و جنوبی وارد منطقه غیرنظامی شدند که از نزدیک به هفتاد سال پیش دو

شماری از فعالان زن در اقدامی نمادین، روز یکشنبه با عبور از مرز مشترک بین کره شمالی و جنوبی وارد منطقه غیرنظامی شدند که از نزدیک به هفتاد سال پیش دو کره را جدا کرده است.

این گروه ۳۰ نفره روز سه شنبه به پیونگ یانگ پایتخت کره شمالی رفته بود.

برگزارکنندگان راهپیمایی هدف آن را ترویج صلح و آشتی میان کره شمالی و کره جنوبی و به هم پیوستن خانواده هایی عنوان کردند که در نتیجه جنگ کره از هم جدا شده اند.

جنیس آلتون، یکی از فعالان، بیانیه ای را به این مناسب قرائت کرد و گفت: «ما زنان شمال و جنوب کره و سراسر جهان راهپیمایی می کنیم تا از همه طرف ها دعوت کنیم که فصل جدیدی را در تاریخ کره آغاز کنند. فصل جدیدی که با گفتگو، آشتی، احترام متقابل و صلح و رفاه در هر دو طرف توام باشد.»

کره شمالی و جنوبی بطور رسمی هنوز در شرایط جنگی قرار دارند. فعالان امیدوارند که با این اقدام، آتش بسی را که در سال ۱۹۵۳ میلادی بین سئول و پیونگ یانگ امضا شد به صلح دائمی تبدیل کنند.

دو برنده جایزه صلح نوبل هم گروه زنان را همراهی می کردند.

برخی از مدافعان حقوق بشر از سفر این گروه به کره شمالی انتقاد کرده و می گویند که فعالان زن، نقض حقوق بشر در کره شمالی را نادیده گرفته اند.

مطالب مرتبط