Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

نگاه ویژه منتقدان در کن به فیلم هایی از مجارستان، چین و ایتالیا

نگاه ویژه منتقدان در کن به فیلم هایی از مجارستان، چین و ایتالیا
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

برادران کوئن به عنوان روسای این دوره از جشنواره فیلم کن به همراه دیگر اعضای هیئت ژوری از بامداد روز یکشنبه برای تعیین و چگونگی اعلام برندگان جوایز

آگهی

برادران کوئن به عنوان روسای این دوره از جشنواره فیلم کن به همراه دیگر اعضای هیئت ژوری از بامداد روز یکشنبه برای تعیین و چگونگی اعلام برندگان جوایز بخش های مختلف این فستیوال سینمایی وارد شور شدند.

نتایج نهایی شصت و هشتمین جشنواره سینمایی کن یکشنبه شب طی مراسم ویژه ای اعلام می شود.

جایزه اصلی یا همان نخل طلا، جایزه بزرگ جشنواره، جایزه هیئت داوران و جوایز میزانسن، بهترین سناریو، و بهترین بازیگرن زن و مرد از جمله هفت جایزه مهمی هستند که برندگان آن توسط نه عضو هیئت داوران این دوره از جشنواره تعیین خواهد شد.

«پسر سائول» نخستین اثر سینمایی لاسلو نِمِش کارگردان مجارستانی، فیلمی است که تحسین تماشاگران را در جشنواره فیلم کن امسال برانگیخته است. این فیلم با دوری جستن از هرگونه نگاه احساسی و جنبه های زیبایی شناسانه سینما سعی دارد زوایای ناشناخته واقعه هولوکاست را در روایتی کاملا متفاوت به تماشاگر منتقل کند.

این فیلم از نگاه کارشناسان حاضر در جشنواره در چندین بخش از جمله فیلمبرداری، صدا، کارگردانی و بازیگری شایسته دریافت جایزه اصلی جشنواره است.

پسر سائول همچنین روز شنبه توانست جایزه اصلی منتقدین سینمایی موسوم به «فیپرسی» را در این دوره از جشنواره فیلم کن دریافت کند. این جایزه طبق سنت هر ساله یک روز پیش از اختتامیه از سوی فدراسیون بین المللی منتقدین به فیلم های برگزیده از نگاه کارشناسان و منتقدان سینمایی اهدا می شود.

یکی از منتقدان سینمایی حاضر در جشنواره می گوید: « برنده شدن فیلم پسر سائول یک اقدام شجاعانه از سوی هیئت داوران خواهد بود زیرا اولین فیلم کارگردان است. در غیر اینصورت دوست دارم نخل طلا امسال به جیا ژانگ که کارگردان چینی است اهدا شود.»

«کوهستان ها می توانند جابجا شوند» فیلمی است از این کارگردان چینی که نظر منتقدان را به خود جلب کره است. این فیلم یک سه گانه عاشقانه است که داستان آن به سه دوره مختلف مربوط می شود. در این فیلم به کم رنگ شدن ارزش های انسانی در سایه نفوذ کاپیتالیسم و نیز استیلای روز افزون تکنولوژی نگاه ویژه ای شده است.

در گزارش خبرنگار یورونیوز از کن آمده است: «تا این لحظه هیچ فیلمی به عنوان بخت نخست دریافت نخل طلا معرفی نشده است، حتی فیلم های ایتالیایی و یا چینی که معمولا از آنها یاد می شود. رقابت امسال بسیار فشرده است و معرفی برندگان ممکن است سورپرایزهایی را به همراه داشته باشد.

اما یکی از بخت های اصلی جشنواره امسال بی شک نانی مورتی کارگردان ایتالیایی است. او با فیلم «مادر من» نظرها را به سوی خود جلب کرده است. مارگریتا بای بازیگر زن این فیلم نیز از شانس های اصلی دریافت نخل طلا قلمداد می شود. نانی مورتی چهارده سال پیش موفق به دریافت نخل طلای این جشنواره شده بود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

محمد رسول‌اف برنده جایزه ویژه هیات داوران جشنواره کن شد

جنجال فیلم علی عباسی در بحبوحه کارزار انتخاباتی آمریکا؛ ستاد ترامپ: شکایت می‌کنیم

بازگشت فرانسیس فورد کاپولا به روی فرش قرمز جشنواره فیلم کن نیم قرن پس از کسب جایزه نخل طلا