شهر تاریخی پالمیرا در سوریه به تصرف داعش درآمد

شهر تاریخی پالمیرا در سوریه به تصرف داعش درآمد
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

گروه «دولت اسلامی» مشهور به داعش شهر باستانی پالمیرا را در سوریه تصرف کرد. تمامی مناطق این شهر از جمله پایگاه نیروی هوایی و زندان پالمیرا در کنترل

آگهی

گروه «دولت اسلامی» مشهور به داعش شهر باستانی پالمیرا را در سوریه تصرف کرد.

تمامی مناطق این شهر از جمله پایگاه نیروی هوایی و زندان پالمیرا در کنترل شورشیان مسلح است. در نبرد با نیروهای دولت اسلامی چهارشنبه شب دست کم ۱۰۰ تن از سربازان ارتش سوریه کشته شدند. نیروی هوایی دولت بشار اسد روز پنجشنبه حوالی پالمیرا را هدف قرار داد با این همه نشانی از پیشروی در بازپس گیری این شهر دیده نمی شود.

منطقه باستانی شهر پالمیرا از سوی یونسکو به عنوان «ایستاده بر چهار راه چند تمدن» توصیف می شود. یونسکو از احتمال ویران شدن آثار باستانی این شهر به دست داعش اظهار نگرانی کرده است.

با تصرف پالمیرا، ناظران می گویند که نیمی از سوریه در دست گروه دولت اسلامی است. آنان بوسیله شبکه های اجتماعی اعلام کردند این نخستین باری است که یک شهر را در نتیجه رویارویی مستقیم با نیروهای دولتی تصرف می کنند. این شهر در ۲۱۵ کیلومتری شمال شرقی دمشق، پایتخت سوریه واقع است.

گروه دولت اسلامی با انتشار ویدئویی همچنین اعلام کرد که یک میدان گازی را در شمال شرقی پالمیرا به تصرف درآورده است. پالمیرا در سوریه تنها پنج روز پس از تصرف رمادی، مرکز انبار که بزرگترین استان عراق است به کنترل داعش در آمد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

چرا مقام‌های شهر میلان به دنبال ممنوعیت فروش بستنی و پیتزا پس از نیمه‌شب هستند؟

کشف بقایای زنان متعلق به ۶ هزار سال پیش که به شیوه «مافیاهای ایتالیایی» شکنجه و خفه شده‌اند

کشف فسیل یک مار باستانی در هند که احتمالا بلندتر از یک اتوبوس بوده و یک تن وزن داشته است