Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

برپایی همه پرسی درباره ازدواج همجنسگرایان در ایرلند

برپایی همه پرسی درباره ازدواج همجنسگرایان در ایرلند
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

شهروندان ایرلند روز جمعه برای تصمیم درباره قانونی شدن ازدواج همجنسگرایان به پای صندوق های رای می روند. دو کمپین موافق و مخالف روز پنجشنبه در آخرین

آگهی

شهروندان ایرلند روز جمعه برای تصمیم درباره قانونی شدن ازدواج همجنسگرایان به پای صندوق های رای می روند.

دو کمپین موافق و مخالف روز پنجشنبه در آخرین مهلت پیش از همه پرسی تلاش کردند تا شهروندان را ترغیب به مشارکت کنند.

پیتر لینچ، معلمی بازنشسته است که می گوید: «این موضوعی درباره برابری است. طی ۶۰ سال گذشته من در ایرلند شهروند درجه دوم بودم و می خواهم حس کنم که برابر هستم. این مساله مرا به شخصه کمک نمی کند ولی امیدوارم که نسل آینده با آنچه من با آن رو به رو بودم مواجه نباشد.» شهروند دیگری در دابلین می گوید: «منصفانه است و سبب برابری بیشتر می شود و به نظرم برای ایرلند بهتر است.»

نتیجه یک نظرسنجی نشان می دهد که حدود ۷۰ درصد از مشارکت کنندگان، در این کشور کاتولیک به ازدواج همجنسگرایان رای مثبت می دهند. با این همه مخالفان امیدوارند که شاهد نتیجه ای دیگر باشند.

هیلاری ۶۳ ساله است و پیش از این روزنامه نگار بوده است. وی در مخالفت می گوید: «من از ازدواج سنتی دفاع می کنم که توسط اجداد دانای ما طراحی شده است.» شهروند سالمندی نیز چنین اظهار نظر می کند: «به باور من ازدواج دو همجنس با هم خیلی غیرطبیعی است.»

زوج های همجنس در ایرلند از سال ۲۰۱۰ میلادی اجازه ثبت در شهرداری یافته و از بسیاری از مزایای افراد متاهل برخوردار شده اند. در صورت پیروز شدن کمپین موافقان، ایرلند نخستین کشوری خواهد بود که از طریق برپایی همه پرسی، ازدواج همجنسگرایان را قانونی کرده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

اولین اتحاد مدنی همجنسگرایان در رم ایتالیا

ایرلند در مسیر یکپارچگی با غرب اروپا در تایید قانونی ازدواج همجنسگراها

گرایش روز افزون به راست‌افراطی در اروپا؛ آیا جمهوری ایرلند یک استثنا باقی می‌ماند؟