Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

محکومیت چهار بانک مادر در آمریکا به دلیل تقلب در فارکس

محکومیت چهار بانک مادر در آمریکا به دلیل تقلب در فارکس
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

چهار بانک مادر در ایالات متحده آمریکا به دستکاری بازار فارکس متهم شدند. در همین رابطه شش بانک نیز به پرداخت جریمه ای در حدود ۶ میلیارد دلار محکوم

آگهی

چهار بانک مادر در ایالات متحده آمریکا به دستکاری بازار فارکس متهم شدند.

در همین رابطه شش بانک نیز به پرداخت جریمه ای در حدود ۶ میلیارد دلار محکوم شده و در مجموع مقامات قضایی ایالات متحده و اروپا هفت بانک را به بیش از ۱۰ میلیارد دلار جریمه محکوم کردند. لورتا لینچ، دادستان کل ایالات متحده آمریکا اعلام کرد: «این رفتار از سوی بازرگانانی که رتبه ای بسیار بالا داشته اند و از جانب بانک های مادر صورت گرفته و سبب ثروتمند قابل توجه بانک ها شده است. این رفتار بسیار نظامند و قبیح بوده است و حالا تمامی نظام بانکی باید مسوولیت آن را در بالاترین سطوح برعهده بگیرد.»

سیتی گروپ، جِی پی مورگان و رویال بانک اسکاتلند از جمله بانک هایی هستند که نرخ دلار و یورو را در بازار فارکس بین دسامبر ۲۰۰۷ و ژانویه ۲۰۱۳ میلادی دستکاری کرده اند. آلستر مک کیج، تحلیلگر بازار مالی می گوید: «در مرحله اخیر، بسیار قابل بحث است که چه میزان آسیب به شهرت ادامه خواهد یافت چنانکه سرمایه گذاران و بازرگانان تمایل دارند که کل آمار محو شود. تا زمانی که بانک ها نگران باشند این به آن معنی است که ما یک قدم به آنان نزدیکتریم و قادریم اینگونه بی نظمی ها را پایان دهیم.»

شماری از بانک های مادر متهم به دستکاری فارکس به اخراج مدیران ارشد خود اقدام کرده اند. تحقیق درباره دستکاری نرخ تبادلات خارجی در این بازار مالی در سطح بین المللی ادامه دارد و قرار است آفریقای جنوبی نیز به آن بپیوندد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

آمریکا بانک فرانسوی را به دلیل دور زدن تحریم‌های ایران، کوبا، سودان و لیبی جریمه کرد

کلاهبرداری بانکی در چین؛ مال‌باختگان معترض پس از چند ماه هنوز در بازداشت نیروهای امنیتی هستند

روسیه دارایی‌های دو بانک اروپایی را به دلیل تحریم‌های غرب توقیف می‌کند