Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

درخواست سازمان ملل از اندونزی، مالزی و تایلند برای مشارکت در امدادرسانی به پناهجویان سرگردان در دریا

درخواست سازمان ملل از اندونزی، مالزی و تایلند برای مشارکت در امدادرسانی به پناهجویان سرگردان در دریا
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

دبیر کل سازمان ملل متحد، خواستار کمک کشورهای اندونزی، مالزی و تایلند به مهاجران سرگردان در دریا شد و از آنان خواست تا با شرکت در نشستی که پایان ماه

آگهی

دبیر کل سازمان ملل متحد، خواستار کمک کشورهای اندونزی، مالزی و تایلند به مهاجران سرگردان در دریا شد و از آنان خواست تا با شرکت در نشستی که پایان ماه مه در تایلند برگزار می شود، برای نجات مسلمانان برمه و فقرای بنگلادش با یکدیگر همکاری کنند.

“آدریان ادواردز“، سخنگوی دفتر امور پناهندگان سازمان ملل نیز می گوید: «ما در یک وضعیت ویژه هستیم. تعداد زیادی از این مردم به اجبار گریخته اند و اکنون شاهد یک رکورد در مورد مهاجرانی هستیم که به دریا پناه می برند تا رهایی یابند. خواسته زیادی هم نیست، راه یافتن به یک جای امن و برخورداری از کمترین امکانات زندگی برای اینکه بتوانند به مسیر خودشان ادامه بدهند.»

اکنون چندماه است که بسیاری از مردم مسلمان برمه، به سبب کشتار مسلمانان که در کشورشان انجام می شود از آنجا گریخته اند و در دریای آماندان سرگردان هستند. برخی از مردم تهیدست بنگلادش هم، جمعی دیگر از این درماندگان در دریا را تشکیل می دهند.

تنها تعداد اندکی از این جمع چندین هزار تنی توانسته اند تا خود را به ساحل امن برسانند. تلاش های سایرین، به ناکامی انجامیده و کشورهای یادشده، این مهاجران سوار بر قایق را که به سواحل نزدیک می شدند، توسط نیروهای نظامی دریایی به عقب رانده اند.

چندی پیش، در یک قایق حامل پناهجویان گرسنه، بخاطر دست یافتن به غذا نزاعی روی داد که سبب شد تا بیش از یکصد تن از آنان، کشته شوند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

شگفتی دانشمندان از مشاهده یک اورانگوتان وحشی که برای درمان زخمش از گیاه دارویی استفاده کرد

سازمان ملل تشدید کنترل حجاب و صدور حکم اعدام توماج صالحی در ایران را محکوم کرد

نزدیک به نیمی از شهرهای بزرگ چین در معرض خطر فرونشست زمین قرار دارند