خشم خانواده دو نوجوان کشته شده در فرانسه از حکم تبرئه ماموران پلیس

خشم خانواده دو نوجوان کشته شده در فرانسه از حکم تبرئه ماموران پلیس
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

دادگاه کیفری شهر رن فرانسه، روز دوشنبه، رای به بی گناهی ماموران پلیس متهم به سهل انگاری در کشته شدن دو نوجوان آفریقایی تبار در فرانسه داد. حالا

دادگاه کیفری شهر رن فرانسه، روز دوشنبه، رای به بی گناهی ماموران پلیس متهم به سهل انگاری در کشته شدن دو نوجوان آفریقایی تبار در فرانسه داد. حالا خانواده و نزدیکان این دو نوجوان انزجار خود را از حکم دادگاه اعلام می کنند.

آگهی

برادر یکی از این دو نوجوان می گوید: «بسیار منقلب و سرخورده ام. حالم از همه چیز به هم می خورد. پلیس ها غیر قابل دسترسند. این مسئله فقط به این پرونده مربوط نمی شود. آنها هیچ وقت محکوم نمی شوند.»

اما وکیل ماموران پلیس نوع دیگری به این مسئله نگاه می کند. او می گوید: «این نه سال در واقع نه سال رنج و عذاب بود. و بالاخره امروز این سالهای آزار دهنده به پایان رسید. حالا دیگر موکلانم راحت شدند.»

بونا ترائوره پانزده ساله و زید بنا هفده ساله هر دو از خانواده مهاجران آفریقایی ساکن در شهرک های حومه نشین پاریس بودند که بیست و هفت اکتبر 2005 در بازگشت از یک مسابقه فوتبال تحت تعقیب نیروهای پلیس قرار گرفتند. آنها برای فرار از دست پلیس به محل یک پست برق فشار قوی پناه بردند و در نهایت بر اثر برق گرفتگی کشته شدند.

ماموران پلیسی که در تعقیب این دو نوجوان بودند به عدم تلاش برای یاری رساندن به آنها در هنگام خطر و نیز خبر نکردن سرویس های امداد رسانی متهم شدند. دادگاه رسیدگی به اتهامات دو مامور پلیس دخیل در این ماجرا از ماه مارس آغاز شد و در نهایت روز دوشنبه دادگاه کیفری شهر رن حکم به بیگناهی آنها داد.

پس از این ماجرا شهرک های حومه پاریس به مدت سه هفته دستخوش بی سابقه ترین شورش های خیابانی شد به طوری که دامنه آن به دیگر شهرهای این کشور از جمله نیس، لیل، مارسی و دیژون نیز کشیده شد. بسیاری از اموال عمومی و شخصی در جریان این شورش ها آسیب دید و تعداد زیادی نیز در این مناطق دستگیر شدند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

واکنش وکیل و نزدیکان قربانیان ماجرای کلیشی سو بوا

نواحی مهاجرنشین فرانسه، همچنان درگیر فقر و محرومیت

ویدئوی جنجالی نشانه گرفتن معترضان فرانسوی از سوی پلیس با سلاح گرم؛ ماجرا چه بود؟