نمایش فیلم های «قانون بازار» و انیمیشن «اینساید اوت» در ششمین روز از جشنواره فیلم کن

نمایش فیلم های «قانون بازار» و انیمیشن «اینساید اوت» در ششمین روز از جشنواره فیلم کن
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

عوامل فیلم «قانون بازار» آخرین اثر استفان بریزه بازیگر، سناریست و کارگردان فرانسوی روز دوشنبه در ششمین روز از جشنواره فیلم کن به روی فرش قرمز آمدند

آگهی

عوامل فیلم «قانون بازار» آخرین اثر استفان بریزه بازیگر، سناریست و کارگردان فرانسوی روز دوشنبه در ششمین روز از جشنواره فیلم کن به روی فرش قرمز آمدند. «قانون بازار» یکی از پنج فیلم فرانسوی حاضر در بخش اصلی جشنواره است که برای دریافت نخل طلا رقابت می کند.

این فیلم داستان تیه ری مرد پنجاه و یک ساله ای را روایت می کند که پس از دو سال بیکاری نهایتا شغل نگهبانی از یک سوپر مارکت را اختیار می کند. شغلی که به دلیل ویژگی هایش، شخصیت اصلی داستان را وارد دغدغه های فکری جدید می کند. اینکه برای از دست ندادن این فرصت شغلی آیا باید هر چیزی را قبول کند؟ حتی جاسوسی صندوق دار مغازه را؟

ونسان لندون شخصیت اصلی این فیلم بازی شگفت انگیزی را از خود به نمایش گذاشته است. بسیاری از کارشناسان وی را از شانس های اصلی دریافت جایزه اول بازیگری این دوره از جشنواره قلمداد کرده اند. نکته قابل توجه اینکه هیچ یک از دیگر بازیگران این فیلم حرفه ای نیستند.

«اینساید اوت» انیمیشنی از استودیوی پویانمایی پیکسار نیز دیگر فیلمی بود که روز دوشنبه عوامل تولید آن به همراه جان لستر، یکی از بنیانگذاران این استودیوی انیمیشن سازی، به روی فرش قرمز جشنواره آمدند. این فیلم در بخش خارج از مسابقه به نمایش درآمد. با اینحال همچون دیگر تولیدات استودیوی پیکسار با استقبال خوبی از سوی تماشاگران مواجه شد.

در گزارش خبرنگار یورونیوز از کن آمده است: «در میانه جشنواره هنوز شاهد اتفاقات تازه هستیم. گاهی حس یاس و نا امیدی و گاهی هم اتفاقات غافلگیر کننده ای نظیر نمایش فیلمی از مجارستانی درباره هلوکاست یا ملودرام بسیار زیبای «کارول» به کارگردانی تاد هاینز که کیت بلانشت بازیگر آن از هم اکنون برای دریافت جایزه نقش اول زن نظرها را به خود جلب کرده است. فرانسوی ها همچنان امیدوارند سهمی از جوایز را به خود اختصاص دهند.»

تا بیست و چهار مه که تکلیف نخل طلا مشخص می شود کلیه خبرهای این فستیوال را از یورونیوز و یورونیوز دات کام دنبال کنید.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

مسابقه به آب‌اندازی مردان سفیدپوش در ونیزِ فرانسه

جشن و پایکوبی مردم سفید و سرخ‌پوش در فستیوال بایون فرانسه

آلبوم عکس از شب آخر جشنواره کن ۲۰۲۳؛ از فرش قرمز اختتامیه تا اهدای جوایز