Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

واکنش های بین المللی به صدور حکم اعدام برای محمد مرسی

واکنش های بین المللی به صدور حکم اعدام برای محمد مرسی
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

در پی صدور حکم اعدام محمد مرسی رئیس جمهوری برکنار شده مصر، یکی از مقامات وزرات خارجه آمریکا، این حکم را «بشدت نگران کننده» توصیف کرد. روز شنبه

آگهی

در پی صدور حکم اعدام محمد مرسی رئیس جمهوری برکنار شده مصر، یکی از مقامات وزرات خارجه آمریکا، این حکم را «بشدت نگران کننده» توصیف کرد.

روز شنبه شانزدهم ماه مه، دادگاهی در مصر، محمد مرسی و بیش از یکصد تن از هوادارانش را به اتهام سازماندهی حمله به یک زندان و فرار چند هزار زندانی در سال ۲۰۱۱، به مرگ محکوم کرد. همچنین روز یک شنبه، حکم اعدام شش تن از اعضای یک سازمان اسلامگرای مستقر در صحرای سینا به اجرا گذاشته شد که به جرم حمله به سربازان مصری در نزدیکی قاهره که در آن دهها تن از سربازان و افسران پلیس کشته شدند، به اعدام محکوم شده بودند.

امر درج، یکی از رهبران تبعیدی اخوان المسلمین که در ترکیه به سر می برد می گوید: «در واقع به نظر من مسوولیت این وضعیت بر عهده جامعه بین المللی است که باید تصمیم بگیرد که بخشی از توطئه بر ضد انقلاب و مسیر دموکراتیک در مصر باشد یا به بازگرداندن دموکراسی به مصر کمک کند. اگر این احکام اجرا شود، این اقدام بعمنای پایان مسیر دموکراتیک در مصر است.»

فرانک والتر اشتان مایر، وزیر خارجه آلمان نیز که در سفری به امان پایتخت اردن به سر می برد، دراینباره گفت: «موضع دولت آلمان و شخص من علیه مجازات اعدام تغییر نکرده است. چند روز پیش، در جریان دیدارم از مصر گفتم که ما از مقامات قضایی مصر انتظار داریم که بر اساس قانون عمل کنند و نه بر اساس ملاحظات سیاسی.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

عبدالفتاح سیسی برای سومین‌بار سوگند ریاست‌جمهوری یاد کرد

پیمان ۴۰ ساله کمپ دیوید؛ اگر مصر تهدید به لغو توافقنامه صلح با اسرائیل را عملی کند چه می‌شود؟

توزیع آرد در بین رای‌دهندگان؛ چالش‌های سیسی برای سومین پیروزی در انتخابات مصر کدامند؟