Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

پیدا شدن بقایای بالگرد نظامی آمریکا در نپال

پیدا شدن بقایای بالگرد نظامی آمریکا در نپال
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

لاشه یک فروند بالگرد ارتش آمریکا که روز سه شنبه در جریان عملیات امداد رسانی به حادثه دیدگان زمین لرزه نپال ناپدید شده بود، در منطقه ای واقع در نزدیکی

آگهی

لاشه یک فروند بالگرد ارتش آمریکا که روز سه شنبه در جریان عملیات امداد رسانی به حادثه دیدگان زمین لرزه نپال ناپدید شده بود، در منطقه ای واقع در نزدیکی مرز این کشور با چین پیدا شد.

منابع نزدیک به ارتش نپال از سرنوشت خدمه بالگرد سانحه دیده آمریکایی اعلام بی اطلاعی کرده و تاکید کرده اند برای اطلاعات بیشتر باید تا پایان عملیات جستجو منتظر ماند.

بقایای این بالگرد که شش تفنگدار نیروی دریایی ارتش آمریکا و دو نظامی نپالی را حمل می کرد، در جریان پروازهای جستجو در چاریکوت واقع در مناطق جنگلی شمال شرق شرق کاتماندو شناسایی شده است.

به گفته پنتاگون دیگر بالگردهایی که همزمان با بالگرد حادثه دیده پرواز می کردند، از طریق شنیدن مکالمات رادیویی متوجه شده بودند که سیستم سوخت رسانی بالگرد یاد شده مشکل دارد.

از زمان وقوع زمین لرزه هفت و هشت دهم ریشتری نپال در بیست و پنجم آوریل تاکنون بیش از سیصد نظامی آمریکایی در عملیات امداد و نجات مشارکت کرده اند.

دولت نپال با حمایت سازمان ملل متحد و سازمان های غیر دولتی همچنان مشغول کمک رسانی به زلزله زدگان در مناطق مختلف این کشور است. اگر چه در کاتماندو پایتخت نپال اوضاع کمی بهبود یافته، اما امداد رسانی در مناطق دور افتاده وضعیت چندان مطلوبی ندارد.

بر اساس آخرین آمار اعلام شده بیش از هشت هزار نفر بر اثر این زمین لرزه تاکنون جان خود را از دست داده اند. این درحالی است که بیش از یکصد تن دیگر روز سه شنبه در پی دومین زمین لرزه هفت ریشتری در نپال کشته شدند.

نپال از جمله مناطق زلزله خیر جهان به شمار می رود. این کشور در سال ۱۹۳۴ نیز دستخوش زمین لرزه بزرگی شده بود که به ویرانی بخش وسیعی از آن انجامید.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

محل سقوط هواپیمای مسافربری ناپدید‌ شده در نپال شناسایی شد

تصاویری از زنان و مردان بدنساز در مسابقات قهرمانی آسیا در نپال

رقص و آواز در شالیزارها؛ کشاورزان نپالی در گل و لای غلط می‌زنند و شادی می‌کنند