پیدا شدن بقایای بالگرد نظامی آمریکا در نپال

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
پیدا شدن بقایای بالگرد نظامی آمریکا در نپال

لاشه یک فروند بالگرد ارتش آمریکا که روز سه شنبه در جریان عملیات امداد رسانی به حادثه دیدگان زمین لرزه نپال ناپدید شده بود، در منطقه ای واقع در نزدیکی مرز این کشور با چین پیدا شد.

منابع نزدیک به ارتش نپال از سرنوشت خدمه بالگرد سانحه دیده آمریکایی اعلام بی اطلاعی کرده و تاکید کرده اند برای اطلاعات بیشتر باید تا پایان عملیات جستجو منتظر ماند.

بقایای این بالگرد که شش تفنگدار نیروی دریایی ارتش آمریکا و دو نظامی نپالی را حمل می کرد، در جریان پروازهای جستجو در چاریکوت واقع در مناطق جنگلی شمال شرق شرق کاتماندو شناسایی شده است.

به گفته پنتاگون دیگر بالگردهایی که همزمان با بالگرد حادثه دیده پرواز می کردند، از طریق شنیدن مکالمات رادیویی متوجه شده بودند که سیستم سوخت رسانی بالگرد یاد شده مشکل دارد.

از زمان وقوع زمین لرزه هفت و هشت دهم ریشتری نپال در بیست و پنجم آوریل تاکنون بیش از سیصد نظامی آمریکایی در عملیات امداد و نجات مشارکت کرده اند.

دولت نپال با حمایت سازمان ملل متحد و سازمان های غیر دولتی همچنان مشغول کمک رسانی به زلزله زدگان در مناطق مختلف این کشور است. اگر چه در کاتماندو پایتخت نپال اوضاع کمی بهبود یافته، اما امداد رسانی در مناطق دور افتاده وضعیت چندان مطلوبی ندارد.

بر اساس آخرین آمار اعلام شده بیش از هشت هزار نفر بر اثر این زمین لرزه تاکنون جان خود را از دست داده اند. این درحالی است که بیش از یکصد تن دیگر روز سه شنبه در پی دومین زمین لرزه هفت ریشتری در نپال کشته شدند.

نپال از جمله مناطق زلزله خیر جهان به شمار می رود. این کشور در سال ۱۹۳۴ نیز دستخوش زمین لرزه بزرگی شده بود که به ویرانی بخش وسیعی از آن انجامید.