ناتو به مقابله با «تاکتیک های ترکیبی جنگ» می اندیشند

ناتو به مقابله با «تاکتیک های ترکیبی جنگ» می اندیشند
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

ناتو و اتحادیه اروپا در رویارویی با تهدیدهای داعش و روسیه به مقابله با «تاکتیکهای ترکیبی جنگ» (متعارف، براندازی و سایبری) می اندیشند. این، ماحصل نشست

آگهی

ناتو و اتحادیه اروپا در رویارویی با تهدیدهای داعش و روسیه به مقابله با «تاکتیکهای ترکیبی جنگ» (متعارف، براندازی و سایبری) می اندیشند.

این، ماحصل نشست وزیران امورخارجه ۲۸ کشور عضو پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) و اتحادیه اروپا در ترکیه است.

ینس استولتنبرگ، دبیر کل ناتو در یک کنفرانس خبری با تاکید بر تقویت همکاری میان اعضاء گفت: «در فضایی از نظر امنیتی خطرناکتر، ناتو به حمایت و دفاع از هر یک از متحدانش در برابر هر تهدیدی ادامه می دهد. به همین دلیل است که ما باید اتحادمان را با فضای امنیتی جدید هماهنگ کنیم و دفاع گروهی را از زمان پایان جنگ سرد تاکنون به بیشترین اندازه تقویت می کنیم.»

استفاده روسیه از نیروهای نظامی بی نام و نشان و دیگری شیوه های غیرمتعارف در اوکراین که از سوی غرب بارها محکوم شده اعضای ناتو را به تکاپو انداخته تا موضعی سرسختانه در برابر این کشور در پیش گیرند.

بحران در اوکراین و نقش بی چون و چرای روسیه در آن، برخورد با گروه داعش که بخش هایی از سوریه و عراق را در کنترل خود دارد و نیز مساله مهاجران غیرقانونی و مقابله با قاچاقچیان انسان در دریای مدیترانه از جمله مباحث مطرح در این نشست دو روزه بوده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

چگونه «ناوگان‌ ارواح» درآمدزایی مستمر روسیه را تسهیل می‌کنند و خطرات آن برای اروپا چیست؟

سرنوشت جسد الکسی ناوالنی پس از یک هفته مشخص شد

یولیا ناوالنایا، بیوه نترس رهبر فقید اپوزیسیون روسیه و منتقد پوتین کیست؟