Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

ناتو به مقابله با «تاکتیک های ترکیبی جنگ» می اندیشند

ناتو به مقابله با «تاکتیک های ترکیبی جنگ» می اندیشند
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

ناتو و اتحادیه اروپا در رویارویی با تهدیدهای داعش و روسیه به مقابله با «تاکتیکهای ترکیبی جنگ» (متعارف، براندازی و سایبری) می اندیشند. این، ماحصل نشست

آگهی

ناتو و اتحادیه اروپا در رویارویی با تهدیدهای داعش و روسیه به مقابله با «تاکتیکهای ترکیبی جنگ» (متعارف، براندازی و سایبری) می اندیشند.

این، ماحصل نشست وزیران امورخارجه ۲۸ کشور عضو پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) و اتحادیه اروپا در ترکیه است.

ینس استولتنبرگ، دبیر کل ناتو در یک کنفرانس خبری با تاکید بر تقویت همکاری میان اعضاء گفت: «در فضایی از نظر امنیتی خطرناکتر، ناتو به حمایت و دفاع از هر یک از متحدانش در برابر هر تهدیدی ادامه می دهد. به همین دلیل است که ما باید اتحادمان را با فضای امنیتی جدید هماهنگ کنیم و دفاع گروهی را از زمان پایان جنگ سرد تاکنون به بیشترین اندازه تقویت می کنیم.»

استفاده روسیه از نیروهای نظامی بی نام و نشان و دیگری شیوه های غیرمتعارف در اوکراین که از سوی غرب بارها محکوم شده اعضای ناتو را به تکاپو انداخته تا موضعی سرسختانه در برابر این کشور در پیش گیرند.

بحران در اوکراین و نقش بی چون و چرای روسیه در آن، برخورد با گروه داعش که بخش هایی از سوریه و عراق را در کنترل خود دارد و نیز مساله مهاجران غیرقانونی و مقابله با قاچاقچیان انسان در دریای مدیترانه از جمله مباحث مطرح در این نشست دو روزه بوده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

روسیه برای عقب راندن بمب‌افک‌های آمریکایی از مرزهای خود جنگنده به پرواز درآورد

آیا جنگ مانع ترانزیت نفت روسیه از اوکراین به اروپا شده است؟

هشدار روسیه به ارمنستان: روابط با ناتو باعث بی‌ثباتی در قفقاز و پشیمانی می‌شود