Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

لایحه تغییر سیاست های امنیتی و نظامی ژاپن تصویب شد

لایحه تغییر سیاست های امنیتی و نظامی ژاپن تصویب شد
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

دولت ژاپن لایحه ای را تصویب کرد که به موجب آن سیاست های امنیتی و نظامی این کشور به نحو قابل توجهی تغییر خواهند کرد. از پایان جنگ جهانی دوم تاکنون

آگهی

دولت ژاپن لایحه ای را تصویب کرد که به موجب آن سیاست های امنیتی و نظامی این کشور به نحو قابل توجهی تغییر خواهند کرد.

از پایان جنگ جهانی دوم تاکنون نیروهای نظامی ژاپن تحت یک رشته محدودیت های اعمال شده از طرف نیروهای متفقین رفتار می کردند. اکنون دولت شینزو آبه با کسب حمایت ایالات متحده آمریکا می خواهد بر دامنه فعالیت های قوای نظامی ژاپن بیافزاید که به گفته مقامات ژاپنی این تدابیر برای تقویت اتحاد با متحدان و شرکای این کشور و همچنین حفظ صلح در منطقه در نظر گرفته شده است.

مقامات دولت چین از سال گذشته که اقدامات اولیه در این زمینه آغاز شده بود با این طرح مخالفت کرده بودند. سخنگوی وزرات خارجه چین، روز پنجشنبه در واکنش به این خبر گفت: «به دلایل تاریخی، کشورهای منطقه و جامعه جهانی به تغییر و تحولات در سیاست امنیتی ژاپن توجه ویژه ای دارند. ما امیدواریم که ژاپن از تاریخ آموخته باشد و در مسیر توسعه صلح آمیز گام بر دارد و نقش مثبت و موثرتری برای حفظ صلح و آرامش و تقویت ثبات و همکاری های چند جانبه در این منطقه آسیا ایفا کند.»

لایحه پیشنهادی دولت ژاپن، روز جمعه به مجلس عوام این کشور تسلیم می شود. پیش بینی می شود که بحث و بررسی در مورد مفاد این لایحه ماه ها به دراز بیانجامد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

«نظم نوین عادلانه و چندقطبی در جهان» در پیدا و پنهان توافقنامه مشارکت راهبردی روسیه و کره شمالی

تصاویر سرباز آمریکایی که به دیدار دوست دختر روس شتافت؛ پنتاگون: قوانین ارتش را هم زیر پا گذاشته است

«رکوردشکنی» صادرات نظامی اسرائیل؛ مشتریان کدام کشورها هستند؟