لایحه تغییر سیاست های امنیتی و نظامی ژاپن تصویب شد

لایحه تغییر سیاست های امنیتی و نظامی ژاپن تصویب شد
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

دولت ژاپن لایحه ای را تصویب کرد که به موجب آن سیاست های امنیتی و نظامی این کشور به نحو قابل توجهی تغییر خواهند کرد. از پایان جنگ جهانی دوم تاکنون

آگهی

دولت ژاپن لایحه ای را تصویب کرد که به موجب آن سیاست های امنیتی و نظامی این کشور به نحو قابل توجهی تغییر خواهند کرد.

از پایان جنگ جهانی دوم تاکنون نیروهای نظامی ژاپن تحت یک رشته محدودیت های اعمال شده از طرف نیروهای متفقین رفتار می کردند. اکنون دولت شینزو آبه با کسب حمایت ایالات متحده آمریکا می خواهد بر دامنه فعالیت های قوای نظامی ژاپن بیافزاید که به گفته مقامات ژاپنی این تدابیر برای تقویت اتحاد با متحدان و شرکای این کشور و همچنین حفظ صلح در منطقه در نظر گرفته شده است.

مقامات دولت چین از سال گذشته که اقدامات اولیه در این زمینه آغاز شده بود با این طرح مخالفت کرده بودند. سخنگوی وزرات خارجه چین، روز پنجشنبه در واکنش به این خبر گفت: «به دلایل تاریخی، کشورهای منطقه و جامعه جهانی به تغییر و تحولات در سیاست امنیتی ژاپن توجه ویژه ای دارند. ما امیدواریم که ژاپن از تاریخ آموخته باشد و در مسیر توسعه صلح آمیز گام بر دارد و نقش مثبت و موثرتری برای حفظ صلح و آرامش و تقویت ثبات و همکاری های چند جانبه در این منطقه آسیا ایفا کند.»

لایحه پیشنهادی دولت ژاپن، روز جمعه به مجلس عوام این کشور تسلیم می شود. پیش بینی می شود که بحث و بررسی در مورد مفاد این لایحه ماه ها به دراز بیانجامد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تصویب قوانین جدید علیه جرایم جنسی در ژاپن؛ سن قانونی رابطه جنسی به ۱۶ سال افزایش یافت

تنها راهی که دشمنان ناپلئون می‌توانستند او را شکست دهند چه بود؟

از «انتقام سخت» تا «صبر راهبردی»؛ آیا ایران توان حمله تلافی‌جویانه به اسرائیل را دارد؟