دنیای ورزش: قهرمانی فیجی در مسابقات راگبی هفت ملت

دنیای ورزش: قهرمانی فیجی در مسابقات راگبی هفت ملت
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

قهرمانی فیجی در مسابقات راگبی گلاسکو تیم فیجی قهرمان مسابقات راگبی هفت ملت در گلاسکو شد. این قهرمانی موجب شد تا این تیم صدر جدول رده بندی کلی این

آگهی

قهرمانی فیجی در مسابقات راگبی گلاسکو

تیم فیجی قهرمان مسابقات راگبی هفت ملت در گلاسکو شد. این قهرمانی موجب شد تا این تیم صدر جدول رده بندی کلی این مسابقات را از آن خود کند و همچنین سهمیه حضور در بازی های المپیک ۲۰۱۶ ریودوژانیرو را کسب کند.

در فینال سفید پوشان فیجی با درخشش «ایسوا دومولایی لا» از سد حریف قدرتمند خود نیوزیلند گذشتند. این بازی با نتیجه ۲۴ بر ۱۷ به سود فیجی پایان یافت.

مرحله نهم و آخر این رقابتها این هفته و به میزبانی لندن، پایتخت بریتانیا برگزار خواهد شد.

برتری تیم دونگ فینگ در مرحله ششم رقابت های قایق رانی «ولوو اوشن ریس»

تیم دونگ فینگ از چین فاتح مرحله ششم رقابت های قایق رانی «ولوو اوشن ریس» شد. این مرحله بین بندر ایتاجی برزیل و نیوپورت آمریکا برگزار شد. این تیم چینی این مسیر را در ۱۷ روز ۹ ساعت و ۳ دقیقه پیمود و زودتر از ۶ رقیبش از خط پایان گذشت.

این دومین قهرمانی ورزشکاران تیم دونگ فینگ است. آنها پیش از این هم، در مرحله سوم از دیگر رقبا سبقت گرفته بودند.

ورزشکاران تیم «ابوظبی اوشن ریس» تنها به ۳ دقیقه اختلاف نسبت به تیم نخست به نیوپورت رسیدند تا در جایگاه دوم قرار گیرند.

مرحله هفتم بین نیوپورت و لیسبون برگزار خواهد شد.

قهرمانی آلمان در مسابقات قایق رانی اسلوونی

تیم آلمان، قهرمان المپیک با پشت سر گذاشتن حریفان فاتح مسابقات ۸ نفره قایق رانی جام جهانی شد. ورزشکاران آلمان مسیر ۲ کیلومتری مسابقه را در ۵ دقیقه و ۳۵ ثانیه و ۳۴ صدم ثانیه پارو زدند. این دوره از مسابقات در هوای مناسب و در دریاچه زیبای بلید اسلوونی برگزار شد.

پس از تیم آلمان، پاروزنان تیم لهستان در جایگاه دوم ایستادند و ورزشکاران تیم دوم آلمان هم مدال برنز را به گردن آویختند.

فرانسوی ها در مسابقات جهانی ورزشهای پنج گانه خوش درخشیدند

والنتن بلود، فرانسوی، با کسب ۱۵۰۴ امتیاز مدال طلای مسابقات قهرمانی جهان ورزشهای پنج گانه را از آن خود کرد. شهر کوچک، کچکیمک در مجارستان میزبان این دور از رقابت ها بود.

۶۰ ورزشکار شرکت کننده در این رقابت ها در پنج ورزش شمشیر بازی، شنا، دومیدانی، اسب سواری و تیراندازی به رقابت پرداختند.

الیا فرولوف روسی با ۹ امتیاز اختلاف نسبت به نفر نخست در جایگاه دوم ایستاد و والنتن پرادس، یک فرانسوی دیگر مدال برنز را به گردن آویخت.

ورزشکاری که سرطان را شکست داد

کوین مک دیول، ورزشکار ۲۳ ساله آمریکایی با پشتکار و اراده اش توانست سرطان را شکست دهد. او پس از بیماری امید خود را از دست نداد و با انجام تمرینات مستمر بار دیگر به سطح نخست مسابقات جهانی راه یافت.

آگهی

او در این زمینه گفت: «در سال ۲۰۱۱ میلادی آمده مسابقات قهرمانی جهان می شدم. هدفم قهرمانی جهان بود. در آن فصل در رقابتهای فلوریدا عملکرد خیلی خوبی داشتم. فصل را خیلی خوب شروع کردم. پس از ۲ روز مادرم غده ای در گلویم دید. به پزشک مراجعه کردیم و متوجه شدیم که سرطان است.

در ابتدا به برگشت به مسابقات فکر نمی کردم. برای مدتی به مسائل فرعی پرداختم. می دانستم زمان خواهد برد. مطمئن نبودم شیمی درمانی چه مقدار بدنم را فرسایش می دهد و برای جبران آن به چه مدت زمان احتیاج دارم.

از لحاظ فکری تصمیم گرفتیم آرام پیش برویم، ولی من این مسئله را رعایت نکردم و زودتر از زمانی که مدنظر بود بازگشتم. شروع به ورزش کردم و شرایطم بهبود یافت.

اما، هرگز کاملا بهبود نیافتم. به مسابقات برگشتم و چند موفقیت در سال بعد کسب کردم. پس از آن بدنم تحلیل رفت.

فقط به تمرین کردن فکر می کردم و می خواستم به پیش بروم، ولی عقب گرد داشتم. بنابرین تصمیم به بازبینی شرایط گرفتم.

آگهی

هرگز دوست نداشتم به رها کردن ورزش فکر کنم. بیشتر تمرکز بر بهبودی و بر بازگشت به ورزش و علاقه شخصی ام بود.»

کوین در سال ۲۰۱۴ میلادی در مسابقات جهانی ورزشهای سه گانه شرکت کرد.

او اضافه کرد: «بهترین اتفاقی بود که روی داد. همه چیز پایان یافت و به سطح نخست بازگشتم. حس عالی داشتم. باید از خیلی ها تشکر کنم.»

«فرمول ای» آشتی بین مدافعان محیط زیست و عاشقان سرعت

شاید بتوان «فرمول ای» را محل آشتی مدافعان محیط زیست و عاشقان سرعت دانست. در این مسابقات خودروهای الکتریکی جایگزین خودروهای پر مصرف شدند.

آگهی

اوریوا سیرویا، راننده پیشین و مدیر فعلی درباره این خودروها گفت: «خودروهای الکتریکی مانند روشنایی خانه هستند. پریز برق را فشار می دهید چراغ سریع روشن می شود. این خودروها هم همین طور هستند. تمام انرژی در کنترل شما است. این مسئله موجب تغییر روش رانندگی می شود. برای عملکرد بهتر روی پیست باید به مسائل جزئی و ظریف توجه کرد.»

عوض کردن خودرو و سوار شدن بر خودروی که باطری شارژ شده ای دارد یکی از مراحل مسابقه است که قانون خودش را دارد.

سیرویا در این زمینه بیان کرد: «فدراسیون جهانی یک زمان مشخصی برای تغییر خودرو در نظر گرفته است. بنابرین نمی توان کمتر از این زمان تغییر خودرو داد. این موضوع باعث بالا رفتن امنیت و اطمینان از بسته بودن کمربند می شود.»

در این مسابقات به راننده ای که رای بیشتری روی اینترنت بدست می آورد، انرژی بیشتری می دهند تا بتواند با سرعت بیشتری حرکت کند.

او افزود: «اسم این “ریجین” است و این امکان را می دهد تا دور موتور را کم و انرژی بیشتری در باطری ذخیره کرد. راننده هر زمانی که بخواهد از این انرژی استفاده خواهد کرد.»

آگهی

سیرویا اضافه کرد: «این دکمه معجزه است و استفاده از آن بستگی به شما دارد. اسمش را “فان بوست” گذاشتیم. سه راننده ای که رای بیشتری روی اینترنت کسب کنند، می توانند در یک دور از انرژی بیشتری استفاده کنند. اجازه می دهد تا از بقیه رد شوید و امکان قهرمانی را بیشتر می کند.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

آفریقای جنوبی سومین قهرمانی در جام جهانی راگبی را جشن گرفت

زن ۷۷ ساله بریتانیایی با سفر به دور دنیا با قایق رکورد جدیدی ثبت کرد

ناکامی فوتبال ایران زیر درخشش ۱۱ مدال رنگارنگ