ایالات جنوبی آمریکا، دستخوش طوفان های ویرانگر

ایالات جنوبی آمریکا، دستخوش طوفان های ویرانگر
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

گردباد و طوفان های شدید روز دوشنبه در چند ایالت آمریکا از جمله آرکانزاس، تگزاس، داکوتای جنوبی، آیوا و اوکلاهما خرابی و تلفات جانی به بار آورد

آگهی

گردباد و طوفان های شدید روز دوشنبه در چند ایالت آمریکا از جمله آرکانزاس، تگزاس، داکوتای جنوبی، آیوا و اوکلاهما خرابی و تلفات جانی به بار آورد.

برآوردهای کنونی نشان می دهد که دستکم پنج نفر در این طوفان سهمگین کشته شدند، از جمله زوج جوانی که می خواستند نوزاد پانزده ماهه خود را نجات دهند. عده ای نیز زخمی و ناپدید شده اند.

باد های ویرانگر با سرعت صد و بیست و پنج مایل در ساعت، پنجاه تا صد خانه را در شهر وان در تگزاس درهم ریختند و مردم زیادی در شهرهای مختلف جنوبی آمریکا بی پناه و مبهوت مانده اند.
سیم های برق از جا کنده شده اند و تلاش می شود که خطوط فشار قوی به سرعت تعمیر شوند.

یکی از اهالی تگزاس که خانه اش ویران شده است شدت طوفان را چنین توصیف می کند: “شما تنها چیزی از قدرت طوفان می شنوید، مثل این بود که می خواهد شما را از پناهگاهتان بیرون بکشد، یعنی انقدر فشار داشت. چنین چیزی را برای کسی آرزو نمی کنم. لحظه ترسناکی بود.”

ایالات جنوبی آمریکا از ماه مه تا ژوئن دستخوش گردباد های متعددی است ولی شدت طوفان اخیر به حدی بوده که خرابی های وسیعی به بار آورده است.
درحالی که جستجو برای یافتن ناپدید شدگان و کمک به آسیب دیدگان ادامه دارد، پیش بینی می شود گردباد و طوفان های جدیدی در روزهای آینده رخ دهد. احتمال بارش باران های سیل آسا نیز جدی است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

آغاز دادگاه رسیدگی به پرونده «دروغگویی» دونالد ترامپ درباره ثروتش

تعطیلی دولت آمریکا در پی تصویب بودجه موقت در مجلس نمایندگان یک گام به تعویق افتاد

آیا محکومیت احتمالی ترامپ در دادگاه می‌تواند مانع از بازگشت او به کاخ سفید شود؟