Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

گزارش نمتسوف: در درگیری های اوکراین ۲۰۰ سرباز روس کشته شده اند

گزارش نمتسوف: در درگیری های اوکراین ۲۰۰ سرباز روس کشته شده اند
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

گزارشی که بر اساس اطلاعات جمع آوری شده توسط بوریس نمتسوف، سیاستمدار روس مخالف دولت پوتین تهیه شده، نشان می دهد که ۲۲۰ سرباز روس در جریان دو درگیری

آگهی

گزارشی که بر اساس اطلاعات جمع آوری شده توسط بوریس نمتسوف، سیاستمدار روس مخالف دولت پوتین تهیه شده، نشان می دهد که ۲۲۰ سرباز روس در جریان دو درگیری گسترده در شرق اوکراین کشته شده اند.

آقای نمتسوف در ماه فوریه در نزدیکی کاخ کرملین، به ضرب گلوله کشته شد.

بر اساس این گزارش ۶۴ صفحه ای که “پوتین- جنگ” نام دارد هزینه دخالت نظامی روسیه در اوکراین از جمله در الحاق کریمه به خاک این کشور میلیاردها دلار بوده است.

الیا یاشین، ازمتحدان بوریس نمتسوف که این کتاب را نهایی کرده است، می گوید: «مشارکت سایه روسیه در شرق اوکراین که توسط پوتین صورت گرفت آسیب های سیاسی بسیار بزرگی برای روسیه در پی داشت. جنگ با اوکراین مسئله ای اعلام نشده، خطا بود. این جنایتی علیه مردم روسیه بود و همه ما تاوان آن را با از دست دادن هموطنانمان، بحران اقتصادی و انزوای سیاسی می پردازیم.»

روسیه تاکنون هرگونه اتهام در زمینه همکاری با جدایی طلبان در شرق اوکراین و اعزام نیرو و مهمات به این مناطق را رد کرده است.

پاول فلگنهاور؛ تحلیلگر نظامی در روزنامه ناوایا گازتا روسیه در گفت و گو با یورونیوز می گوید: «هیچ کس این گزارش را نمی پذیرد تا زمانی که پادشاه یا همان رئیس کشور بگوید بله ما در جنگ شرکت کردیم و یا در صورتی که سالها بعد کسی گزارشی از نتایج بررسی ها اعلام شود و بتواند حقایقی از جنگ را بگوید. هیچ کشور دیگری در جهان تا این حد عملیات مخفیانه اجرا نمی کند. این در جامعه ای دموکراتیک غیرممکن است اما اینجا بله ممکن است. اینجا هیچ کس هیچگاه به کاری که انجام داده اعتراف نمی کند.»

این گزارش در حالی منتشر می شود که بسیاری از هواداران نمتسوف معتقدند که یکی از دلایل قتل وی تلاش برای تکمیل این گزارش بوده است.

تاکنون ۵ فرد چچنی به عنوان مظنونان اصلی قتل او بازداشت شده اند اما دادستان می گوید که انگیزه این قتل همچنان نامشخص است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

روسیه برای عقب راندن بمب‌افک‌های آمریکایی از مرزهای خود جنگنده به پرواز درآورد

آیا جنگ مانع ترانزیت نفت روسیه از اوکراین به اروپا شده است؟

هشدار روسیه به ارمنستان: روابط با ناتو باعث بی‌ثباتی در قفقاز و پشیمانی می‌شود