Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

کارشناس زمین شناسی: زمین لرزه بعدی بیشتر به سمت بنگلادش خواهد بود

کارشناس زمین شناسی: زمین لرزه بعدی بیشتر به سمت بنگلادش خواهد بود
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

افتیمیوس لکاس، استاد زمین شناسی در دانشگاه آتن است. او پیشتر در گفت و با یورونیوز از احتمال وقوع دومین زمین لرزه در نپال خبر داده بود. آقای لکاس

آگهی

افتیمیوس لکاس، استاد زمین شناسی در دانشگاه آتن است. او پیشتر در گفت و با یورونیوز از احتمال وقوع دومین زمین لرزه در نپال خبر داده بود. آقای لکاس همچنین رهبری گروه فنی یونان را به عهده دارد که در زمان وقوع زمین لرزه برای همکاری با دیگر گروههای حاضر در محل به نپال سفر کردند.

او پس از وقوع دومین زمین لرزه نپال در گفت و گو با یورونیوز می گوید: «با این زمین لرزه یک رابط دیگر میان گسل ها نیز شکسته شد. این سبب بروز یک زمین لرزه شدید می شود و این یک پس لرزه بعد از زمین لرزه ۲۵ آوریل نبود بلکه یک زمین لرزه جدی است.»

وی همچنین درباره چگونگی وقوع زمین لرزه می گوید: «زمانی که یک گسل می شکند، انرژی موجود از داخل زمین خارج می شود و به گسل های اطراف آن منتقل می شود و همانطور که می بینید در صورت بروز زمین لرزه های بعدی آنها نیز می شکنند.»

آقای لکاس همچنین با اشاره به احتمال وقوع زمین لرزه بعدی تصریح می کند: « شاهد وقوع زمین لرزه دیگری نیز در مناطق شرقی و بیشتر به سمت بنگلادش خواهیم بود. به این معنی که سبب بروز زمین لرزه ای بزرگ خواهد شد اما نمی توانیم بگوییم دقیقا چه زمانی این به وقوع خواهد پیوست.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تصاویری از زنان و مردان بدنساز در مسابقات قهرمانی آسیا در نپال

رقص و آواز در شالیزارها؛ کشاورزان نپالی در گل و لای غلط می‌زنند و شادی می‌کنند

ویرانی خانه‌ها و مدفون شدن ۳۰۰ نفر بر اثر رانش زمین در پاپوآ گینه نو؛ جان ۳ هزار نفر در خطر است