افزایش نگرانی مردم نپال پس از دومین زمین لرزه

افزایش نگرانی مردم نپال پس از دومین زمین لرزه
نگارش از Euronews

دومین زمین لرزه نپال ترس مردم این کشور به خصوص ساکنان کاتماندو را در پی داشته است. مرکزاین زمین لرزه ۷.۳ ریشتری در نزدیکی کوه اورست و شدت آن بقدری

دومین زمین لرزه نپال ترس مردم این کشور به خصوص ساکنان کاتماندو را در پی داشته است.

مرکزاین زمین لرزه ۷.۳ ریشتری در نزدیکی کوه اورست و شدت آن بقدری بوده است که ساختمانها را در کاتماندو پایتخت نپال را نیز لرزاند و بسیاری از مردم این شهر نگران در خیابان ها سرگردان کرده است.

یکی از ساکنان کاتماندو می گوید: «ما می ترسیم به خانه هایمان بازگردیم زیرا زمین لرزه بسیار شدید بود. وقوع آن برای دومین بار ترس ما بیشتر کرده است.»

این زمین لرزه در بخش هایی از هند و بنگلادش نیز احساس شده و تخریب ساختمان ها در برخی از این مناطق را در پی داشته است.

زمین لرزه روز سه شنبه در نزدیکی کمپ اورست در ۸۳ کیلومتری کاتماندو و در ۱۹ کیلومتری عمق زمین رخ داده است. خبرنگار یورونیوز با مارکو کانفورتولا، کوهنوردی ایتالیایی که در زمان زمین لرزه قبلی در هیمالیا گیرافتاده بود گفت و گو کرده و از او درباره شرایط موجود پرسیده است.

او می گوید: «مشکل این است که ساختار سازه ها، ساختمان ها و خانه ها برای مقاومت در برابر زمین لرزه آماده و مناسب نیستند. از نظر فنی ساختمان ها بسیار نامناسب هستند و در برخی فصل ها و زمان هایی که شرایط آب و هوایی بسیار بد است این مردم در خارج از خانه ها می خوابند و این بسیار سخت است. تمامی کمک های امداد و نجات باید سریع انجام گیرد.»

زمین لرزه دو هفته پیش در نپال که ۷.۸ ریشتر قدرت داشت به کشته شدن دست کم ۸ هزار تن و زخمی شدن بیش از ۱۷ هزار نفر انجامید.

مطالب مرتبط