Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

ادامه درگیری ها در یمن در آستانه آتش بس موقت انسان دوستانه

ادامه درگیری ها در یمن در آستانه آتش بس موقت انسان دوستانه
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

در پی درگیری های مرزی و حملات موشکی حوثی های یمن به شهر نجران در عربستان سعودی، ارتش این کشور بر تعداد نیروهای حاضر در مرز مشترک با یمن افزود. همزمان

آگهی

در پی درگیری های مرزی و حملات موشکی حوثی های یمن به شهر نجران در عربستان سعودی، ارتش این کشور بر تعداد نیروهای حاضر در مرز مشترک با یمن افزود.

همزمان گزارش شده که در پی حمله هوایی نیروهای ائتلاف به یک پایگاه و انبار مهمات نظامی تحت کنترل حوثی ها در صنعا، پایتخت یمن انفجاری مهیبی این شهر را به لرزه درآورد.

کاخ علی عبدالله صالح، رئیس جمهوری سابق یمن نیز روز گذشته توسط جنگنده های ائتلاف هدف قرار گرفت اما او از این حمله جان سالم به در برده است.

حملات هوایی ائتلاف کشورهای عرب به رهبری عربستان سعودی به مواضع حوثی ها از یکسو و تبادل آتش میان شورشیان حوثی و نیروهای وفادار به رئیس جمهوری در تبعید یمن از سوی دیگر در حالی ادامه دارند که عربستان سعودی روز پنجشنبه پیشنهاد آتش بس موقت و مشروطی داد. پیشنهادی که از سوی شبه نظامیان حوثی و متحدانش پذیرفته شده است.

به موجب این پیشنهاد، آتش بس میان طرفین درگیر در یمن از روز سه شنبه و برای پنج روز به اجرا درمی آید تا کمک های انسان دوستانه در اختیار غیرنظامیان یمنی قرار گیرد.

پس از هفته ها درگیری میان شورشیان حوثی و نیروهای دولتی یمن ساکنان عدن که امیدوارند اوضاع به حال عادی بازگردد، پاکسازی شهر را آغاز کرده اند.

درگیری ها در یمن از اواخر مارس سال جاری تاکنون بیش از ۱۶۰۰ کشته و ۶۰۰۰ زخمی بر جای گذاشته است. وضعیت غیرنظامیان در یمن به شدت بحرانی توصیف شده و آنها با کمبود غذا، دارو و منابع سوخت روبرو هستند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تحولات اخیر یمن از نگاه کارشناسان یورونیوز

جنگ داخلی، یمن را به زمینه ای مساعد برای حضور داعش تبدیل می کند

یمن؛ میدان جدید جنگ سرد بین ایران و عربستان؟