واکنش ساکنان شمال مقدونیه به درگیری های مسلحانه اخیر

واکنش ساکنان شمال مقدونیه به درگیری های مسلحانه اخیر
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

پس از دو روز درگیری مسلحانه در شمال مقدونیه، برای برخی از ساکنانی که روز دوشنبه به این منطقه باز گشته اند، چیزی جز خانه های ویران و خودروهای سوخته

آگهی

پس از دو روز درگیری مسلحانه در شمال مقدونیه، برای برخی از ساکنانی که روز دوشنبه به این منطقه باز گشته اند، چیزی جز خانه های ویران و خودروهای سوخته باقی نمانده است.

دولت مقدونیه می گوید تروریست هایی که به این منطقه حمله کرده اند اعضای ارتش آزادیبخش آلبانیایی های کوزوو هستند. اروپا نگران است که این خشونت ها به جنبش های جدایی طلب جدیدی در این کشور بیانجامد. کشوری که در آن میان آلبانیایی تبارها و مقدونی ها همواره تنش وجود داشته است.

عظیم ابراهیمی، که خانه اش در طول دو روز درگیری تخریب شده می گوید: «پسرم ۲۰ سال در سوئیس کار کرد تا این خانه ساخته شود. خودرو اش که ۲۰ هزار فرانک ارزش داشت کاملا نابود شده است. ما این خانه را به شکلی که دوست داشتیم ساختیم و حالا می بینم بکلی ویران شده است. تنها چیزی که مرا آرام کرد، این بود که دیدم فرزندانم زنده هستند.»

یکی دیگر از ساکنان می گوید: «تروریستها نبودند که این کارها را کردند بخاطر اینکه تروریستی در اینجا وجود ندارد. تروریست واقعی نیکلا گرائفسکی (نخست وزیر مقدونیه)، وزیر کشور، علی احمتی رهبر آلبانیایی تبارهای مقدونیه و دیگر دزدها هستند.»

در جریان درگیری های شدید آخر هفته گذشته در شمال مقدونیه، دست کم ۲۴ نفر کشته شدند که ۸ نفر آنها از نیروهای پلیس بود. همچنین چندین نفر از تروریستها توسط پلیس دستگیر شده اند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ریشه تاریخی درگیری های مقدونیه