برلین پنجاه سالگی رابطه دیپلماتیک با تل آویو را جشن می گیرد

برلین پنجاه سالگی رابطه دیپلماتیک با تل آویو را جشن می گیرد
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

رئوبن ریولین، رئیس جمهوری اسرائیل در جریان سفر چهار روزه اش به آلمان روز دوشنبه با یوآخیم گاوک، رئیس جمهوری آلمان دیدار کرد. آقای ریولین به مناسبت

آگهی

رئوبن ریولین، رئیس جمهوری اسرائیل در جریان سفر چهار روزه اش به آلمان روز دوشنبه با یوآخیم گاوک، رئیس جمهوری آلمان دیدار کرد.

آقای ریولین به مناسبت پنجاهمین سالگرد رابطه دیپلماتیک میان آلمان و اسرائیل در برلین حضور دارد. دو کشور آلمان و اسرائیل توانسته اند طی پنجاه سال اخیر، رابطه اقتصادی و فرهنگی بسیار نزدیکی با یکدیگر برقرار کنند.

او همچنین در همین روز مقابل بنای یادبود یهودیان در ایستگاه راه آهن «گرونه والد» حاضر شد و به یهودیانی که در جریان هولوکاست از طریق این ایستگاه راه آهن به اردوگاههای کار اجباری منتقل شده بودند، ادای احترام کرد.

آقای ریولین در مراسم ادای احترام به یهودیان کشته شده گفت: «دموکراسی به تنهایی ما را از ناسیونالیسم و فاشیسم ایمن نمی دارد. هیچ ملتی در مقابل یهودی ستیزی ایمن نیست. در این مکان ما باید متعهد شویم تا با این نفرت مواجه شویم{نه آنکه آن را نادیده بگیریم}.»

رئیس جمهوری اسرائیل روز سه شنبه با آنگلا مرکل صدراعظم آلمان دیدار می کند و از عمده موضوعاتی که سران دو کشور به آن می پردازند، موضوع روند صلح خاورمیانه خواهد بود.

در همین زمینه آنگلا مرکل روز دوشنبه در کنفرانسی مطبوعاتی گفت: «من بسیار خوشحالم که رئیس جمهوری اسرائیل برای جشن پنجاه سال رابطه دیپلماتیک میان آلمان و اسرائیل هم اکنون در آلمان است. در آلمان ما معتقدیم که راه حل دو دولت، راهی است برای رسیدن به صلحی پایدار در منطقه.»

راه حل دو دولت برای برقراری صلح میان اسرائیل و فلسطین موضوعی است که همواره از سوی دولتمردان اسرائیل رد شده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

سرنوشت پروژه کلیدی شرکت «بی.‌ام.‌و» در شهر کوچکی از ایالت باواریای آلمان رقم می‌خورد

اقلیت‌های روما و سینتی در آلمان تحت تبعیض نهادینه قرار دارند

اکتبرفست؛ جشن آبجوخوری در شهر مونیخ آغاز شد