Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

آلمان، ترکیه و بریتانیا پرواز هواپیماهای ای۴۰۰ام را متوقف کردند

آلمان، ترکیه و بریتانیا پرواز هواپیماهای ای۴۰۰ام را متوقف کردند
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

در حالیکه تحقیقات برای روشن شدن علت سقوط هواپیمای باربری نظامی «آ ۴۰۰ ام» ادامه دارد، کشورهای آلمان، ترکیه و بریتانیا فعالیت این نوع از هواپیماهای

آگهی

در حالیکه تحقیقات برای روشن شدن علت سقوط هواپیمای باربری نظامی «آ ۴۰۰ ام» ادامه دارد، کشورهای آلمان، ترکیه و بریتانیا فعالیت این نوع از هواپیماهای خود را موقتا متوقف کردند.

فرانسه و اسپانیا اعلام کرده اند برای حمایت از شرکت هوایی ایرباس که سازندۀ این نوع هواپیمای باربری نظامی است، به فعالیت این هواپیما ادامه می دهند.

هر دو جعبۀ سیاه این هواپیمای نظامی روز یکشنبه پیدا شده و وزیر دفاع اسپانیا نیز اعلام کرده است تحقیقات در این زمینه ادامه دارد.

هواپیمای ایرباس باربری نظامی آ۴۰۰ ام که روز شنبه به هنگام یک پرواز آزمایشی در فرودگاه شهر سویل سقوط کرد قرار بود به ترکیه تحویل داده شود. این کشور ۱۰ هواپیمای باربری نظامی از ایرباس خریداری کرده که بر طبق قرارداد منعقد شده باید تا سال ۲۰۱۸ به این کشور تحویل داده شوند.

دو فروند از این هواپیمای غول پیکر در سال گذشته به ترکیه تحویل داده شده است. قرار است دو فروند دیگر نیز در سال جاری به این کشور تحویل داده شود. هواپیمای مذکور که روز شنبه سقوط کرد یکی از این دو هواپیماست که در اسپانیا مونتاژ شده و مرحلۀ آزمایشی خود را می گذراند. این هواپیماها توسط ایرباس که تحت لیسانس گروه هوا فضای اروپا قرار دارد، ساخته شده است.

مالزی نیز به تازگی یکی از این نوع هواپیماها را تحویل گرفته اما هنوز هیچ خبری مبنی بر ادامۀ فعالیت این هواپیما یا متوقف کردن آن منتشر نکرده است.

در مجموع ۱۷۴ نوع از هواپیمای آ۴۰۰ ام توسط هشت کشور از جمله فرانسه، لوکزامبورگ، آلمان، اسپانیا و ترکیه سفارش و خریداری شده که ۱۲ فروند از آن به خریداران تحویل داده و وارد چرخۀ فعالیت هوایی در این کشورها شده اند. خط تولید این نوع هواپیماها از سال ۲۰۰۳ و توسط ایرباس راه اندازه شده اما ساخت و تحویل این هواپیماها با تاخیر زیادی همراه بوده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

سوسیالیست‌ها در انتخابات کاتالونیا پیروز شدند اما برای تشکیل دولت نیاز به آرای جدایی‌طلبان دارند

رئیس سابق دولت خودمختار کاتالونیای اسپانیا: در آستانه بازپس‌گیری کنترل منطقه هستیم

روبیالس در پرونده بوسه اجباری با خطر محکومیت به دو سال و نیم زندان روبرو است