Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

رژه کهنه سربازان روس در مراسم روز پیروزی ارتش سرخ بر آلمان نازی

رژه کهنه سربازان روس در مراسم روز پیروزی ارتش سرخ بر آلمان نازی
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

کهنه سربازان روس و بستگانی که تصاویری از نزدیکان کشته شده در جریان جنگ جهانی دوم را حمل می کردند، بخش دیگری از حاضران در مراسم سالگرد پیروزی متفقین

آگهی

کهنه سربازان روس و بستگانی که تصاویری از نزدیکان کشته شده در جریان جنگ جهانی دوم را حمل می کردند، بخش دیگری از حاضران در مراسم سالگرد پیروزی متفقین در مسکو بودند.

ایوان بارانف، یکی از کهنه سربازان ۸۷ ساله می گوید: «ما با مشکلات و سختی های بسیار زیادی روبرو بودیم. اما برنده شدیم، کشورمان را بازسازی کردیم و نظم را به کشور بازگرداندیم. چطور می توانم از این موضوع خوشحال نباشم.»

استانیسلاو پتراکف، کهنه سرباز ۸۶ ساله نیز می گوید: «چیزی که برای یک کهنه سرباز بشدت آزار دهنده است این است که فراموش شود. من بازنشسته ام و ۸۶ سال دارم. من یک سال و نیم پیش از کارم بازنشسته شدم. هنگامی که برای مدت طولانی هیچ تماسی از طرف همقطاران و سازمانی که آنجا کار می کردید وجود نداشته باشد، آنوقت شما رنج می کشید.»

بسیاری از روس ها، عدم حضور رهبران غربی در مراسم روز نه مه را بی احترامی به ۲۵ میلیون روس می دانند که در جریان جنگ جهانی دوم کشته شدند.

در این مراسم ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه با حمل عکسی از پدرش که در دوران جنگ جهانی دوم زخمی شده بود، در رژه روز پیروزی ارتش سرخ بر آلمان نازی شرکت کرد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

آمریکا ممنوعیت ارائه تسلیحات به گردان آزوف را لغو کرد

پوتین: روسیه برای پیروزی در جنگ اوکراین نیازی به سلاح اتمی ندارد

روسیه یک شهروند فرانسه را به ظن جاسوسی دستگیر کرد