کی یف و دونتسک سالگرد پیروزی در جنگ جهانی دوم را گرامی داشتند

کی یف و دونتسک سالگرد پیروزی در جنگ جهانی دوم را گرامی داشتند
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

مقامات دولت اوکراین روز شنبه در مراسمی ویژه هفتادمین سالگرد پیروزی در جنگ جهانی دوم را در کی یف گرامی داشتند. در این مراسم علاوه بر رئیس جمهوری و

آگهی

مقامات دولت اوکراین روز شنبه در مراسمی ویژه هفتادمین سالگرد پیروزی در جنگ جهانی دوم را در کی یف گرامی داشتند.

در این مراسم علاوه بر رئیس جمهوری و نخست وزیر، شماری از کهنه سربازان اوکراینی نیز شرکت کردند. پترو پروشنکو، رئیس جمهوری اوکراین در بخشی از سخنرانی اش با اشاره به وضعیت شرق این کشور و اعلام جدایی هواداران کاخ کرملین گفت: «ما اشغالگران را شکست خواهیم داد. من هرکار ممکنی را برای بازگشت صلح به اوکراین کرده ام، انجام می دهم و انجام خواهم داد. به این امر باور دارم و این آرزوی اصلی من در این جشن برای اوکراینی ها است.»

همزمان جدایی طلبان نیز که برپایی «جمهوری خلق دونتسک» را اعلام کرده اند همراه با رژه نظامی در شهر دونتسک واقع در شرق اوکراین این روز را گرامی داشتند.

لیودمیلا، از اهالی دونتسک می گوید: «این جشن وحشتناکی برای من است. پدر بزرگِ پدر بزرگ من برای دفاع از سرزمین مادری اش مرده است و اکنون شوهر من نیز در حال دفاع از سرزمین مادری اش است. این برای من یعنی همه چیز.»

تاکنون در جنگ شرق اوکراین میان جدایی طلبان و نیروهای ارتش حدود هفت هزار غیرنظامی جان باخته اند. همچنین به گفته رئیس جمهوری اوکراین هزار و ۶۵۷ سرباز نیز در این نبرد کشته شده اند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

استولتنبرگ در کی‌یف: اوکراین بیش از همیشه به ناتو نزدیک است

مسکو: اوکراین با کمک و هماهنگی واشنگتن و لندن به کریمه حمله موشکی کرد

حمله ۳۸ «پهپاد انتحاری شاهد» به اوکراین؛ کی‌یف: ۲۶ پهپاد را سرنگون کردیم